Suomija
2018 04 03

Suomijos ekonomikos, verslo aktualijas, 2018 m. vasario mėn. 

Parduodamos Altia akcijos. Suomijos valstybei priklausanti alkoholio įmonė Altia, kuri yra garsi dėl savo Koskenkorvos degtinės, planuoja paskelbti apie dalies savo akcijų pardavimą siekiant pagerinti verslą. Altia vadovo teigimu, tokiu būdu siekiama pagerinti verslą. Tikimasi, jog tai padidins strateginį lankstumą bei atvers daugiau galimybių siekiant skatinti atsakingą alkoholio vartojimą.

Parduodamos Telia akcijos. Suomijos valstybinė investicijų firma Solidium paskelbė planuojanti parduoti visas savo Šiaurės šalių ir Baltijos telekomunikacijų bendrovės Telia akcijas ne rinkoje tarptautiniams ir Šiaurės šalių instituciniams investitoriams. Solidium priklauso daugiau nei 137 mln. Telia akcijų, t.y. 3,2 proc. visos korporacijos akcijų. Pagal Stokholmo akcijų biržos skaičiavimus, akcijų vertė yra 525 mln. eurų. 

Suomijos eksportas 2017 m. 2017 m. Suomijos prekių eksportas išaugo 15 proc. Pagrindiniai eksportuojami produktai - transporto įranga ir metalo pramonės produktai. Degalų eksportas taip pat augo, tuo tarpu farmacinių prekių skaičiai smuko. Iš viso eksportas įvertintas 59,5 mlrd. eurų.

Nokia atleidžia darbuotojus. Nokia paskelbė apie 350 ryšių skyriaus darbuotojų Suomijoje atleidimą. Nokia Technologies grupė taip pat pradeda derybas dėl 75 atleidimų. Nokia atstovų teigimu, tokie pokyčiai yra būtini norint išlaikyti ilgalaikį kompanijos konkurencingumą. Šiuo metu Nokia Suomijoje yra įdarbinusi 6 300 žmonių, visame pasaulyje - apie 103 tūkst. darbuotojų.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 231 įmonę, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums