Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Force Majeure pažymų išdavimas dėl sausros sukeltų nuostolių

Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmai pagal veiklos zonas (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių rūmai), vadovaudamiesi teisės aktais[1], išduoda Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes liudijančias pažymas ūkine – komercine veikla užsiimantiems fiziniams ir juridiniams asmenims.
Šiuo metu ekstremali situacija dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje yra paskelbta visoje Lietuvoje. Ūkininkai, patyrę nuostolių dėl sausros ir negalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams pagal pasirašytas sutartis, gali kreiptis į prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kurie išduoda nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure) liudijančias pažymas. Šios pažymos gali būti sutarties šalių panaudotos kaip faktinis įrodymas dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo.

Skaityti daugiau

POLITIKŲ ŽAIDIMAI – VERSLUI NEPADEDA

Šiaulių miesto savivaldybės taryba jau antrą kartą imsis svarstyti vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje išdavimo nuostatus. Džiugu, kad Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmams pavyko pasiekti, kad mokestis verslui nedidėtų, tačiau belieka tik apgailestauti, kad buldozeriu stumiamas sprendimas niekaip nesusijęs nei su ekonomine, nei su teisine logika.

Skaityti daugiau

Verslui rūpi ir kokia sveikatos priežiūros įstaigų būklė

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir kitos verslui atstovaujančios organizacijos 2018m. birželio 12 d. teikė kreipimąsi „Dėl teisės aktų projektų, kuriais siekiama įvykdyti gydymo įstaigų veiklos pertvarką“, kuriame yra pateikita nuomonė dėl teisės aktų projektais siūlomo įtvirtinti reglamentavimo, susijusio su sveikatos priežiūros sistemos reforma. Džiugu, kad  Konkurencijos Tarybos rašte aukščiausiems šalies vadovams, remiamas Asocijuotų verslo organizacijų prašymas ir pastabos dėl sveikatos priežiūros įstaigų reformos.

Skaityti daugiau

Investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursas

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursą. 
Šiuo metu Šiaulių pramoniniame parke yra 5 neišnuomoti valstybinės žemės sklypai.

Skaityti daugiau

EUROCHAMBRES RAGINA G20 SURENGTI SKUBŲ SUSITIKIMĄ IR REAGUOTI Į PASAULINIO PREKYBOS KARO RIZIKĄ

EUROCHAMBRES, Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacija, reikalauja nedelsiant surengti G20 neeilinį susitikimą, kad būtų galima koordinuoti strategiją dėl galimo prekybos karo. "Apginkime globalizaciją ir pasaulinę prekybos sistemą. Rytoj gali būti per vėlu! ", teigė Christoph Leitl, EUROCHAMBRES prezidentas ir Pasaulinės prekybos platformos (PPP) pirmininkas. 

Skaityti daugiau

Įsteigtos Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių rajono, Kelmės rajono ir Šiaulių rajono atstovybės

2018-06-25 Rūmų Taryba buvo vieninga -  nutarta Įsteigti Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių rajono, Kelmės rajono ir Šiaulių rajono atstovybes.  Pažymėtina, kad atstovybės – tai ne nauji juridiniai asmenys, bet Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklų perkėlimas ir intensyvinimas regionuose. Taip pat tų regionų verslininkų aktyvus įsitraukimas į asocijuotos verslo struktūros/Rūmų veiklą.

Skaityti daugiau

Rūmų bendruomenė palaikė rožių sodo idėją bei paskatinimą susiburti ir pasodino Chaimo Frenkelio vilos parke net 100 rožių

Vakar (2018-06-26) vykusi rožių sodinimo akcija dar kartą parodė, kad Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai – stipriausia, sėkmingiausias regiono įmones vienijanti, didžiausią narių skaičių subūrusi asocijuota verslo struktūra regione.

Nuoširdus ačiū visiems neabejingiems Rūmų nariams kartu ir kiekvienam atskirai!

Skaityti daugiau

Еgzaminų maratonas Šiaulių ir Telšių regiono profesinio mokymo įstaigose

Birželio viduryje profesinio mokymo įstaigose prasideda kompetencijų vertinimo sezonas, kai moksleiviai, baigę profesinio mokymo programas, kad įgytų kvalifikaciją, turi pademonstruoti savo teorines žinias ir praktinius gebėjimus. Vertinimo procesą organizuoja akredituotos kompetencijų vertinimo institucijos. Šiaurės Lietuvos regione šią funkciją atlieka Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Kompetencijų įvertinimas yra patvirtinimas,ar asmuo geba atlikti veiklas, kaip numatyta profesiniame standarte ar profesinio mokymo programoje. Baigiamąjį kompetencijų vertinimą atlieka socialinės partnerystės principu sudaryta komisija: darbdavys, profesijos atstovas bei profesijos mokytojas, nedalyvavęs profesinio mokymo procese. Vieno mokinio  kompetencijoms įvertinti reikia ne mažiau kaip 3 vertintojų ir 2 vertinimo etapų, visas procesas trunka iki dviejų dienų. Darbdavių ir profesijos atstovų dalyvavimas užtikrina, kad vertinimo metu būtų paisoma ir realioje darbinėje aplinkoje taikomų reikalavimų(kokybės, darbo saugos, laiko apribojimų ir pan.). „Kompetencijų vertinimas yra visų mūsų bendras reikalas. Juk vaikai ruošiasi gyvenimui, ko mokykla neišmokė per metus, aš dar turiu progą išmokinti per praktinę vertinimo dalį,“ –juokauja Jonas Vaičys, UAB„Kalvis“ direktoriaus pavaduotojas kokybei – vyr. suvirintojas, kasmet dalyvaujantis suvirintojų kompetencijų vertinime.

Skaityti daugiau

Rūmų atstovybei Telšiuose "žalia šviesa"

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas ir generalinis direktorius Alfredas Jonuška lankėsi Telšiuose. Jau kuris laikas vis daugiau Telšių regiono įmonių ir įstaigų pageidauja tapti Rūmų nariais. Atsižvelgdami į tai, susitikimo su Šiaulių PPAR nariais metu, Rūmų vadovai aptarė Telšių atstovybės kūrimo aplinkybes, numatė parengiamuosius veiksmus. Vietos verslas pageidautų Rūmų atstovybės ir perspektyvoje filialo statuso. Susitikime buvo pristatytas atstovybės įgaliojimų  ir veiklos gairių projektai, diskutuota dėl verslo atstovavimo principų. 

Skaityti daugiau

Verslui iš Baltarusijos

2018 m. birželio 7-8d. Vitebske (Baltarusija) vyko XIV-asis Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forumas. Baltarusija yra tarp 4 svarbiausių užsienio rinkų Lietuvos verslui. Forume dalyvavo per 100 verslininkų iš Lietuvos ir Baltarusijos.   Aptarti investicijų pritraukimo ir verslo bendradarbiavimo klausimai. Kartu su verslininkais iš abiejų šalių aktyviai forumo veikloje dalyvavo  Ūkio viceministras Gediminas Miškinis,  Vitebsko regiono ir miesto valdžios atstovai, Lietuvos  Baltarusijoje ir Baltarusijos Lietuvoje ambasadoriai. Forume dalyvavo  Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos l. e. p. prezidentas Sigitas Gailiūnas, Šiaulių ir Panevėžio  PPAR generaliniai direktoriai Alfredas Jonuška ir Visvaldas Matkevičius, regionų verslininkai. 

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 240 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums