Kviečiame registruotis dalyvauti parodoje "Šiauliai 2019"

Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Verslo ir pasiekimų paroda Šiauliai 2018

Kasmet tris dienas vykstanti viena didžiausių regioninių parodų vartotojams vienu laiku ir vienoje erdvėje sutelkia gamintojus ir klientus, pardavėjus ir pirkėjus, užsakovus ir verslo partnerius.

Parodos dalyvių įvairovė leis kiekvienam lankytojui atrasti tai, kas jam įdomu ir aktualu. Verslo ir pasiekimų parodoje Šiauliai 2018:

Skaityti daugiau

KŪRYBINGAS KOLEKTYVAS - UŽ ĮPRASTŲ RIBŲ!

Vasara – populiariausias ir geriausias laikas organizuoti bei įgyvendinti iniciatyvas, skirtas darbuotojų santykių gerinimui, draugiškų ryšių kūrimui ir palaikymui, komandos formavimui, kolektyvo vienijimui, įmonės mikroklimato gerinimui bei tiesiog norint padėkoti už lojalumą ir sąžiningą darbą. Prašome pasakoti ir pasidalinti, kuo Jūsų kolektyvas gyvena vasaros laikotarpiu, kaip jį buriate, stiprinate, įkvepiate?

Skaityti daugiau

Force Majeure pažymų išdavimas dėl sausros sukeltų nuostolių

Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmai pagal veiklos zonas (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių rūmai), vadovaudamiesi teisės aktais[1], išduoda Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes liudijančias pažymas ūkine – komercine veikla užsiimantiems fiziniams ir juridiniams asmenims.
Šiuo metu ekstremali situacija dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje yra paskelbta visoje Lietuvoje. Ūkininkai, patyrę nuostolių dėl sausros ir negalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams pagal pasirašytas sutartis, gali kreiptis į prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kurie išduoda nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure) liudijančias pažymas. Šios pažymos gali būti sutarties šalių panaudotos kaip faktinis įrodymas dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo.

Skaityti daugiau

POLITIKŲ ŽAIDIMAI – VERSLUI NEPADEDA

Šiaulių miesto savivaldybės taryba jau antrą kartą imsis svarstyti vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje išdavimo nuostatus. Džiugu, kad Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmams pavyko pasiekti, kad mokestis verslui nedidėtų, tačiau belieka tik apgailestauti, kad buldozeriu stumiamas sprendimas niekaip nesusijęs nei su ekonomine, nei su teisine logika.

Skaityti daugiau

Verslui rūpi ir kokia sveikatos priežiūros įstaigų būklė

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir kitos verslui atstovaujančios organizacijos 2018m. birželio 12 d. teikė kreipimąsi „Dėl teisės aktų projektų, kuriais siekiama įvykdyti gydymo įstaigų veiklos pertvarką“, kuriame yra pateikita nuomonė dėl teisės aktų projektais siūlomo įtvirtinti reglamentavimo, susijusio su sveikatos priežiūros sistemos reforma. Džiugu, kad  Konkurencijos Tarybos rašte aukščiausiems šalies vadovams, remiamas Asocijuotų verslo organizacijų prašymas ir pastabos dėl sveikatos priežiūros įstaigų reformos.

Skaityti daugiau

Investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursas

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursą. 
Šiuo metu Šiaulių pramoniniame parke yra 5 neišnuomoti valstybinės žemės sklypai.

Skaityti daugiau

EUROCHAMBRES RAGINA G20 SURENGTI SKUBŲ SUSITIKIMĄ IR REAGUOTI Į PASAULINIO PREKYBOS KARO RIZIKĄ

EUROCHAMBRES, Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacija, reikalauja nedelsiant surengti G20 neeilinį susitikimą, kad būtų galima koordinuoti strategiją dėl galimo prekybos karo. "Apginkime globalizaciją ir pasaulinę prekybos sistemą. Rytoj gali būti per vėlu! ", teigė Christoph Leitl, EUROCHAMBRES prezidentas ir Pasaulinės prekybos platformos (PPP) pirmininkas. 

Skaityti daugiau

Įsteigtos Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių rajono, Kelmės rajono ir Šiaulių rajono atstovybės

2018-06-25 Rūmų Taryba buvo vieninga -  nutarta Įsteigti Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių rajono, Kelmės rajono ir Šiaulių rajono atstovybes.  Pažymėtina, kad atstovybės – tai ne nauji juridiniai asmenys, bet Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklų perkėlimas ir intensyvinimas regionuose. Taip pat tų regionų verslininkų aktyvus įsitraukimas į asocijuotos verslo struktūros/Rūmų veiklą.

Skaityti daugiau

Rūmų bendruomenė palaikė rožių sodo idėją bei paskatinimą susiburti ir pasodino Chaimo Frenkelio vilos parke net 100 rožių

Vakar (2018-06-26) vykusi rožių sodinimo akcija dar kartą parodė, kad Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai – stipriausia, sėkmingiausias regiono įmones vienijanti, didžiausią narių skaičių subūrusi asocijuota verslo struktūra regione.

Nuoširdus ačiū visiems neabejingiems Rūmų nariams kartu ir kiekvienam atskirai!

Skaityti daugiau

Еgzaminų maratonas Šiaulių ir Telšių regiono profesinio mokymo įstaigose

Birželio viduryje profesinio mokymo įstaigose prasideda kompetencijų vertinimo sezonas, kai moksleiviai, baigę profesinio mokymo programas, kad įgytų kvalifikaciją, turi pademonstruoti savo teorines žinias ir praktinius gebėjimus. Vertinimo procesą organizuoja akredituotos kompetencijų vertinimo institucijos. Šiaurės Lietuvos regione šią funkciją atlieka Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Kompetencijų įvertinimas yra patvirtinimas,ar asmuo geba atlikti veiklas, kaip numatyta profesiniame standarte ar profesinio mokymo programoje. Baigiamąjį kompetencijų vertinimą atlieka socialinės partnerystės principu sudaryta komisija: darbdavys, profesijos atstovas bei profesijos mokytojas, nedalyvavęs profesinio mokymo procese. Vieno mokinio  kompetencijoms įvertinti reikia ne mažiau kaip 3 vertintojų ir 2 vertinimo etapų, visas procesas trunka iki dviejų dienų. Darbdavių ir profesijos atstovų dalyvavimas užtikrina, kad vertinimo metu būtų paisoma ir realioje darbinėje aplinkoje taikomų reikalavimų(kokybės, darbo saugos, laiko apribojimų ir pan.). „Kompetencijų vertinimas yra visų mūsų bendras reikalas. Juk vaikai ruošiasi gyvenimui, ko mokykla neišmokė per metus, aš dar turiu progą išmokinti per praktinę vertinimo dalį,“ –juokauja Jonas Vaičys, UAB„Kalvis“ direktoriaus pavaduotojas kokybei – vyr. suvirintojas, kasmet dalyvaujantis suvirintojų kompetencijų vertinime.

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 228 įmonės, dirbančios įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums