Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Svečiai iš Kazahstano

Rūmuose svečiai iš Kazachstano

Rugsėjo 18 d. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi Kazachstano Astanos L. N. Gumiliovo vardo Eurazijos nacionalinio universiteto ekonomikos profesorės Diana Madiyarova ir Lyazat Sembiyeva bei to paties universiteto Humanitarinio instituto ekonomikos ir matematinių metodų katedros vedėja docentė Gulžan Tažbenova. Jos atvyko į Šiaulių universitetą stažuotei. Į Rūmus atlydėjo Teodoras Tamošiūnas, Verslo ir viešosios vadybos katedros profesorius.

Skaityti daugiau

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentui Stanislovui Grušui suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas

Stanislovo Grušo kandidatūrą Šiaulių miesto garbės piliečio vardui teikė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Šiaulių pramoninkų asociacija. Stanislovas Grušas – AB Neaustinių medžiagų fabriko vadovas, mecenatas ir Chaimo Frenkelio vilos rožyno įkūrėjas. Verslo istoriją pradėjęs nuo AB „Neaustinių medžiagų fabrikas“ šiandien Stanislovas Grušas yra tapęs didžiausiu darbdaviu ne tik Šiaulių mieste, bet ir visoje Šiaulių apskrityje. Net dvejose dešimtyse „Neaustinių medžiagų fabriko“ grupės įmonių verslininkas yra sukūręs daugiau nei du tūkstančius darbo vietų.

Skaityti daugiau

Konferencijoje nagrinėtos Šiaulių regiono ekonomikos ir verslo problemos bei galimybės

Rugsėjo 5 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje Šiaulių universitetas surengė 7-ąją mokslinę-praktinę konferenciją „Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2018“, skirtą Šiaulių miesto 782-osioms gimimo metinėms paminėti. Konferencijos dalyviams sveikinimo žodžius tarė Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros vedėja dr. Alma Mačiulytė-Šniukienė, Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška.

Skaityti daugiau

ŠIAULIŲ MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖS INFORMACIJA

2018 m.  rugsėjo 25 d. 10.00–12.00 val. Vilniaus g. 100 vyks mokymai vietos plėtros projektų vykdytojų atstovams, kurių projektai įtraukti į Šiaulių miesto VVG atrinktų ir siūlomų finansuoti vietos plėtros strategijos įgyvendinimo projektų sąrašą ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalųministro 2018 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. IV-489 skirtas finansavimas.

Skaityti daugiau

Verslo ir pasiekimų paroda Šiauliai 2018

Kasmet tris dienas vykstanti viena didžiausių regioninių parodų vartotojams vienu laiku ir vienoje erdvėje sutelkia gamintojus ir klientus, pardavėjus ir pirkėjus, užsakovus ir verslo partnerius.

Parodos dalyvių įvairovė leis kiekvienam lankytojui atrasti tai, kas jam įdomu ir aktualu. Verslo ir pasiekimų parodoje Šiauliai 2018:

Skaityti daugiau

KŪRYBINGAS KOLEKTYVAS - UŽ ĮPRASTŲ RIBŲ!

Vasara – populiariausias ir geriausias laikas organizuoti bei įgyvendinti iniciatyvas, skirtas darbuotojų santykių gerinimui, draugiškų ryšių kūrimui ir palaikymui, komandos formavimui, kolektyvo vienijimui, įmonės mikroklimato gerinimui bei tiesiog norint padėkoti už lojalumą ir sąžiningą darbą. Prašome pasakoti ir pasidalinti, kuo Jūsų kolektyvas gyvena vasaros laikotarpiu, kaip jį buriate, stiprinate, įkvepiate?

Skaityti daugiau

Force Majeure pažymų išdavimas dėl sausros sukeltų nuostolių

Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmai pagal veiklos zonas (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių rūmai), vadovaudamiesi teisės aktais[1], išduoda Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes liudijančias pažymas ūkine – komercine veikla užsiimantiems fiziniams ir juridiniams asmenims.
Šiuo metu ekstremali situacija dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje yra paskelbta visoje Lietuvoje. Ūkininkai, patyrę nuostolių dėl sausros ir negalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams pagal pasirašytas sutartis, gali kreiptis į prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kurie išduoda nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure) liudijančias pažymas. Šios pažymos gali būti sutarties šalių panaudotos kaip faktinis įrodymas dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo.

Skaityti daugiau

POLITIKŲ ŽAIDIMAI – VERSLUI NEPADEDA

Šiaulių miesto savivaldybės taryba jau antrą kartą imsis svarstyti vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje išdavimo nuostatus. Džiugu, kad Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmams pavyko pasiekti, kad mokestis verslui nedidėtų, tačiau belieka tik apgailestauti, kad buldozeriu stumiamas sprendimas niekaip nesusijęs nei su ekonomine, nei su teisine logika.

Skaityti daugiau

Verslui rūpi ir kokia sveikatos priežiūros įstaigų būklė

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir kitos verslui atstovaujančios organizacijos 2018m. birželio 12 d. teikė kreipimąsi „Dėl teisės aktų projektų, kuriais siekiama įvykdyti gydymo įstaigų veiklos pertvarką“, kuriame yra pateikita nuomonė dėl teisės aktų projektais siūlomo įtvirtinti reglamentavimo, susijusio su sveikatos priežiūros sistemos reforma. Džiugu, kad  Konkurencijos Tarybos rašte aukščiausiems šalies vadovams, remiamas Asocijuotų verslo organizacijų prašymas ir pastabos dėl sveikatos priežiūros įstaigų reformos.

Skaityti daugiau

Investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursas

Šiaulių miesto savivaldybė skelbia investuotojų atrankos ir valstybinės žemės sklypų nuomos ne aukciono būdu Šiaulių pramoniniame parke konkursą. 
Šiuo metu Šiaulių pramoniniame parke yra 5 neišnuomoti valstybinės žemės sklypai.

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 232 įmones, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums