Kviečiame registruotis dalyvauti parodoje "Šiauliai 2019"

5-asis EUROPOS ĮMONIŲ PARLAMENTAS. ES TURI BŪTI ATVIRA VERSLUI!
2018 10 10

Europos Įmonių Parlamente Briuselyje dalyvauja penki verslo atstovai iš Lietuvos, deleguoti prekybos, pramonės ir amatų rūmų. Tai didžiausios verslo organizacijos Europoje forumas. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai turi tris delegatus: Stanislovas Grušas viceprezidentas, AB Neaustinių medžiagų fabrikas gen. direktorius, Rolandas Gabrielaitis tarybos narys, UAB Bodesa prezidentas ir Alfredas Jonuška Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų gen. direktorius. Paskutinis 2014-19 m. kadencijos Europos Įmonių Parlamentas (EĮP), kuriame susirinko daugiau nei 750 verslininkų Briuselyje  aukščiausiojo lygio susitikime, aiškiai parodė apie vykstančias diskusijas dėl Europos ateities: ES turi būti atvira verslui!

 

Verslininkai aptarė ir balsavo dėl įgūdžių neatitikimo, prekybos ir Europos ateities, dalyvaujant aukšto lygio atstovams, įskaitant Europos Parlamento pirmininką Antonio Tajani; Prekybos komisarę Cecilia Malmström,   Vyriausiajam Brexit derybininkui Michel Barnier; ir Austrijos pirmininkavimo ES patarėjui AndräRupprechter.  

Diskusijose ir balsavimuose verslininkai išreiškė susirūpinimą dėl įgūdžių neatitikimo, bendrosios rinkos prieigos ir pasaulinėsprekybos darbotvarkės krypties. Tuo pačiu metu Europos įmonių Parlamento nariai išreiškė paramą stipriai, veiksmingai ir vieningai ES, kad veiksmingai spręstų šiuos iššūkius.  

Dėl įgūdžių, "EUROCHAMBRES" prezidentas Christoph Leitl pabrėžė neatitikimų tarp pasiūlos ir paklausos problemą: "Mes turime daugiau absolventų nei bet kada Europoje ir neįtikėtinai talentingus jaunus žmones, patekusius į darbo rinką. Bet kokia nauda yra, jei jie negali rasti darbo, o darbdaviai negali rasti reikiamų įgūdžių turinčių darbuotojų? Turime siekti, kad švietimas jaunus žmones rengtų pagal dabartines ir naujas įsidarbinimo galimybes ".  

Dėl prekybos, atsakydamas į Michel Barnier pastabas, Prezidentas Leitlas pareiškė: "Abiejų šaliųderybininkai" Brexit "turi sutelkti visas pastangas, kad ateityje būtų išvengta nesėkmingo rezultato. Tai kalbame ne apie aukštą politiką, o apie įmones, bendruomenes ir darbo vietas. Laikas eina, todėl mes turime veiksmingai dirbti, kad užtikrintume tvarkingą, į prekybą orientuotą JK pasitraukimą."

Prezidentas Leitlas sakė apie Europos ateitį: "Šiandienos įvykis parodė, kad verslas yra atviras ES, tačiau ES turi būti atvira verslui! Kaip verslininkai, norime tvirtos bendrosios rinkos, išorinės jėgos, stabilios ekonomikos ir kvalifikuotos darbo jėgos. ES yra šios problemos sprendimo dalis,o ne problema, tačiau tai pavyks tik tuo atveju, jei jos politika atitiks verslininkų poreikius. "  

Vėliau pateiksime pilnus balsavimo rezultatus, dėl kurių savo poziciją išsakė Europos verslas.

 Alfredas Jonuška

Gen. direktorius

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai

 

Nuotraukos autoriaus.

Daugiau informacijos apie Europos Įmonių Parlamentą

www.parliament-of-enterprises.eu


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 228 įmonės, dirbančios įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums