PAGALBOS MEDIKAMS SĄSKAITOJE JAU 8.150 €. Dėkojame įmonėms: UAB Bodesa, UAB Limega, UAB Laurema, UAB Grafų baldai, UAB Jukvas, UAB Darbintera, UAB Yvas, Konta LT, UAB Įžvalga, UAB Medicinos linija, Vaclovo Motiejūno, Volosovų šeimyna "FIESTA"

D. U. K. Force Majeure pažymos
2020 03 16

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai sulaukė nenutrūkstamo srauto klausimų dėl Force Majeure pažymų išdavimo. Dauguma kartojasi, todėl teikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

1. Ar Vyriausybės nutarimai dėl karantino paskelbimo ir tam tikrų verslo sričių veiklos draudimo yra Force Majeure aplinkybė?

Taip, kovo 12 d. Vyriausybės pasitarimo sprendimas drausti ir riboti tam tikrų verslo sričių veiklą ir kovo 14 d. Vyriausybės nutarimas Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, draudžianti arba ribojanti verslo veiklą, vertintina kaip FM aplinkybė.

 2. Į ką turi atkreipti dėmesį įmonė, svarstanti kreiptis dėl FM pažymos išdavimo?

Pirma, peržiūrėti savo sutartis, pasitikrinti, ar jose numatytos FM aplinkybės, ar sutartims taikoma Lietuvos Respublikos teisė ir sutartyse nustatytais terminais arba nedelsiant raštu informuoti kitą sutarties šalį apie negalėjimą vykdyti savo įsipareigojimų, jų numatomą trukmę ir mastą.

3. Ar Force Majeure pažyma išduodama, kai įmonė savo veiklą vykdė be raštu sudarytos sutarties, pagal atskirus užsakymus, žodinius susitarimus?

Ne, FM pažymai būtina raštu sudaryta sutartis.

4. Ar FM pažyma išduodama kiekvienai reikalavimus atitinkančiai sutarčiai atskirai?

Taip, kiekviena sutartis nagrinėjama atskirai.

5. Per kiek laiko išduodama FM pažyma?

Visiems FM atvejams nagrinėti ir pažymai išduoti nustatytas 20 darbo dienų terminas. Jei yra pateikti visi reikalingi ir tinkamai parengti dokumentai, pažyma bus išduota greičiau.

6. Ar FM pažyma atleidžia nuo visų įsipareigojimų vykdymo?

Ne, tai papildomas įrodymas tariantis su kita sutarties šalimi dėl įsipareigojimų FM aplinkybių jų egzistavimo laikotarpiu nevykdymo, delspinigių, palūkanų, baudų nemokėjimo, atidėjimo ir panašiai.

7. Ką daryti įmonei, jei sutartyje FM aplinkybės nenumatytos?

Kaip galima anksčiau informuoti kitą sutarties šalį apie iškilusius sunkumus ir tartis dėl sutarties šalims priimtinos išeities.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 240 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
„COVID-19. Vienas lauke - ne karys“


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums