PAGALBOS MEDIKAMS SĄSKAITOJE JAU 8.150 €. Dėkojame įmonėms: UAB Bodesa, UAB Limega, UAB Laurema, UAB Grafų baldai, UAB Jukvas, UAB Darbintera, UAB Yvas, Konta LT, UAB Įžvalga, UAB Medicinos linija, Vaclovo Motiejūno, Volosovų šeimyna "FIESTA"

Delegacija iš Sakartvelo (Gruzija) Rūmuose
2018 10 19

Kartvelų (gruzinų) delegacija, kurią sudaro smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) atstovai, pilietinės visuomenės ir valstybės institucijų atstovai atvyko į Lietuvą su mokomuoju vizitu. Delegacijos nariai atstovauja skirtingus Sakartvelo (Gruzijos) regionus. Spalio 16 dieną apsilankė ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose. Delegaciją priėmė gen. direktorius Alfredas Jonuška ir Rūmų nario UAB „Al Construction“ atstovė  Ingrida Gulbinienė.

Vizito tikslas – pasisemti žinių, kurios padėtų Sakartvelo SVV prisitaikyti prie ES standartų ir leistų eksportuoti į ES bendrąją rinką. Apklausų duomenimis, tik 1/4 Sakartvelo regionuose įsikūrusių SVV eksportuoja, iš jų 15 proc. eksportuoja į ES, 27 proc. į ES ir kitas rinkas, o dauguma – 58 proc. į kitas nei ES rinkas. Sakartvelo verslininkai išreiškė didelį suinteresuotumą pasinaudoti 2016 m. įsigaliojusia ES-Sakartvelo laisvosios prekybos sutartimi ir pritaikyti savo produkciją ES rinkai.
Taip pat delegacijos nariams svarbu susipažinti su šalių, kurios palyginti neseniai integravosi į ES, praktika. Vizito Lietuvoje metu siekiama išgirsti gerąsias (ir ne tik) integravimosi į ES rinką patirtis.
Ingrida Gulbinienė labai išsamiai papasakojo, kaip kūrėsi galvijų ūkis ir kokiomis sąlygomis vysto veiklą šiuo metu. Svečiams kilo daug klausimų apie žemės ūkio sektoriaus funkcionavimą ir ES paramos įtaką ūkiams ir produkcijos perdirbėjams.
Buvo pristatyta  Rūmų veikla, pagalba smulkiam ir vidutiniam vietos verslui. Svečius domino  Rūmų teikiamos paslaugos, eksporto skatinimo priemonės ir projektai,  verslo atstovavimo galimybės ir su tuom susijusios patirtys, ekonominių procesų įtakojimo galimybės. 
Po šilto ir nuoširdaus dviejų valandų bendravimo kartvelų delegacija išvyko į „Valerijono“ vaistinę o vėliau į kitus Lietuvos regionus.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 240 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
„COVID-19. Vienas lauke - ne karys“


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums