Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje ir kituose Šiauliai SMART renginiuose

Dialogas Muitinėje
2018 06 12

Posėdis vyko Vilniuje, Muitinės departamente. Buvo aptariami muitinės veiklos organizavimo pokyčiai. Susitikime dalyvavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, Šiaulių, Panevėžio rūmų ir Kauno rūmų Jonavos atstovybės vadovai bei atstovai (Rūmai). Departamente priėmė muitinės departamento generalinis direktorius Arūnas Adomėnas ir jo komandos nariai.

Rūmai buvo pateikę raštą Muitinės departamentui, susitikime išsakė regionų verslo atstovų nuomones,  įvardino problemas. Muitinės vadovai pristatė Lietuvos Respublikos muitinės pertvarkos planą. Išdėstė pertvarkos tikslus, kurie yra:

-         tobulinti muitinės valdymą;

-         optimizuoti muitinės veiklos procesus;

-         pertvarkyti muitinę į vieną juridinį asmenį.

Taip pat muitinė siekia keisti struktūrą veiklos efektyvumui ir skaidrumui padidinti, spartinti muitinės sprendimų priėmimą, paslaugų suteikimą ir sudaryti geresnes verslo sąlygas bei didinti jo konkurencingumą.

Tačiau ar tai vyksta iš tiesų? Kaip tik sprendimų priėmimas ir paslaugų suteikimo laikas tik pailgėjo. Ir tai akcentavo Rūmų atstovai. Supratimo memorandume, pasirašytame dar 2010 metais dėl bendradarbiavimo veiklos tarp Muitinės departamento ir Šiaulių regiono verslo atstovų,  buvo sutarta dėl efektyvaus muitinės paslaugų teikimo.  Šis susitarimas šiuo metu yra nevykdomas. Verslo atstovai priminė, kad Muitinė pati kaip ir neinvestuoja į patikros vietų įrengimą ir vystymą. Neaiškios ir kvietimo verslui sąlygos. Klausimas – KODĖL tai turėtų daryti verslas? Nes Muitinės departamentas pats, neskirdamas jokių lėšų infrastruktūros pakeitimams, neduoda garantijų verslui, kad investavus lėšas, muitinės postas dirbs įprastu režimu bent 5 metus. Jokių įvažiavimo mokesčių verslas imti negali. Jeigu nebus įrengta muitinės postų infrastruktūra, regionai nukentės pirmiausia. Reikalavimai labai dideli. Verslas „turi“ įrengti lokalios transporto priemonių valstybinių numerių atpažinimo ir administravimo, kontrolės ir valdymo programinę bei techninę įrangą.

Rūmų atstovai akcentavo, kad muitinės struktūra ir valdymas tikrai nėra verslo interesų sritis. Svarbiausia - muitinės paslaugos vykdymas ir sprendimų priėmimo galimybė arčiausiai eksportuojančių ir importuojančių ūkio subjektų. Šiuo metu vykstantys procesai Muitinėje regionų ūkio subjektų netenkina, galimai prisidės prie regionų patrauklumo investicijoms ir ekonominei plėtrai mažėjimo.

Sutarta diskusijas perkelti į LR Vyriausybės, Finansų ir Ūkio ministerijų lygį. Su Muitinės departamentu sutarta, kad Rūmų atstovai bus kviečiami dalyvauti darbo grupėse ir  ateityje bus derinama dėl paliekamų (ar steigiamų) muitinės postų regionuose tikslingumo ir konkrečių vietų.

 

Alfredas Jonuška

generalinis direktorius

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai

 


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 246 įmonės, dirbančios įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Rol Lithuania


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums