Europos Komisija patikslino ketvirtos produktų kategorijos (lakštai, padengti arba apvilkti metalu) importo kvotas atskiroms valstybėms. Komisijos reglamentas (ES) 2021/1091: Lietuvių kalba https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32021R1091&from=LT

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia išaiškinimus dėl konkrečių prekybos ir paslaugų teikimo karantino metu
2021 01 05

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. gruodžio 14 d. nutarimu Nr.1418 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr.1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo“nuo 2020 m. gruodžio 16 d. sugriežtintos karantino režimo sąlygos ir įsigaliojo tam tikri verslo veiklos apribojimai, kuriais siekiama suvaldyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą Lietuvoje. Sugriežtinto karantino laikotarpiu veiklą gali vykdyti parduotuvės (įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centuose),kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių, ortopedijos techninių priemonių ir laidojimo reikmenų pardavimas. Taip pat galima maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose, lauko prekyba eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms. Vykdant išvardintas veiklas turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo (VESOC) nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Maisto prekių parduotuvėmis yra laikomos prekybos vietos, kuriose didžiausią asortimentą sudaro maisto prekės, gėrimai ir tabako gaminiai. Tos parduotuvės, kurios prekiauja daugiausia ne maisto prekėmis, neturėtų būti laikomos maisto prekybos vietomis arba jose turėtų veikti tik tie skyriai, kuriuose prekiaujama maistu.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad galima prekyba visomis prekėmis nuotoliniu būdu (internetu ar kitomis ryšio priemonėmis), kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose. Fizinė parduotuvė, kurios veikla draudžiama sugriežtinto karantino laikotarpiu, gali veikti kaip prekių atsiėmimo punktas, jeigu perduodant ir atsiimant prekes laikomasi VESOC vadovo nurodytų priemonių ir atstumų reikalavimų. Atsiskaityti už prekes galima tiek grynaisiais pinigais, tiek kortele.

Kylant daug klausimų verslui, kokia veikla galima karantino metu, Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė konkrečius išaiškinimus dėl prekybos ir paslaugų teikimo.

Išaiškinimai skelbiami ministerijos interneto tinklapyje adresu: https://eimin.lrv.lt/lt/naudinga-informacija-1/informacija-verslui-del-covid-19/verslo-salygos-karantino-metu


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums