Išvykstamasis tarybos posėdis į Akmenę
2021 07 08

Šiaulių PPAR tarybos nariai, komitetų pirmininkai lankėsi Akmenėje.Susipažino su Akmenės LEZ ir šioje teritorijoje veikiančia UAB „Vakarų medienos grupė“, modernia Klaipėdos medienos įmone. Tai viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklą, į kurią investuota 146 mln. Eurų, sukurtos146 naujos darbo vietos. Į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą vidutiniškai investuota apie 1 mln. eurų. Naujosios gamyklos statybą VMG grupė pradėjo 2018-ųjų rugpjūtį. Projekto įgyvendinimo metu Akmenės laisvosios ekonominės zonos teritorijoje taip pat išplėtota infrastruktūra ir jos jungtys su pagrindinėmis šalies susisiekimo arterijomis – nutiesta geležinkelio atšaka, išvystytas regioninių kelių tinklas. VMG grupė į nuosavą riedmenų parką yra investavusi1,2 mln. eurų.

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas atkreipė dėmesį, kad rekordinės VMG grupės investicijos jau duoda didelį postūmį rajono ekonominiam ir socialiniam gyvenimui. Pasak jo, dauguma gamyklos darbuotojų yra vietiniai gyventojai, greta kuriasi kiti verslai, atsigauna nekilnojamojo turto rinka. Visu infrastruktūros sukūrimu iki LEZ teritorijos ir VMG grupės gamyklos rūpinosi ir dalinai finansavo savo prisidėjimu Akmenės rajono savivaldybė.

Maloniai nustebino atokiai nuo Akmenės miesto besivystanti pramoninė teritorija (Laisvoji ekonominė zona), jau įsikūrusios įmonės ir plėtros perspektyvos. Jas pristatė Lina Mockutė, Akmenės LEZ direktorė,  ir VMG įmonės MDP gamybos vadovas Sergej Mikelevič.

Delegacijos nariai turėjo daug klausimų apie įmonių galimybes kurtis teritorijoje, darbuotojų ir specialistų pritraukimą.

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas pasidalijo patirtimi ir nuostatomis, kuriomis vadovaujantis atliktos ir traukiamos investicijos į Akmenę. Meras informavo, kad į rajoną pritraukta 500 milijonus eurų privačių investicijų. Tai leidžia šiuo metu svarstyti apie naujų gyvenamų vietovių planavimą, daugiabučių įmonių darbuotojams statybą ir nemokamą pavežėjimą į darbo vietą. Tai puikus ir akivaizdus pavyzdys, kaip verslas ir savivalda sutardami įgyvendina reikšmingus rajonui ir visam regionui projektus.

Šiaulių PPAR prezidentui Vyčiui Lembučiui paklausus apie garsųjį infrastruktūros plėtros įstatymo įgyvendinimą ir įmokos verslui ir gyventojams nustatymą, atsakė vienu skaičiumi - 0. Tai reikšmingas ir labai svarbus požiūris į investuotojus ir gyventojus, kurie kuriasi ir kursis rajone. Šiaulių PPAR siūlė regionų savivaldybėms tvirtinti infrastruktūros plėtros įmokų tarifus simbolinius. Akmenė, kaip matome, čia lyderė.

     

     

     


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums