Priimamos paraiškos į verslo ir pasiekimų parodą "ŠIAULIAI 2018"

Klasterių vystymas ir profesinis rengimas – pagrindinės temos vizito Švedijoje metu
2017 12 15

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas kartu su Rietavo miesto meru bei Rietavo verslo ir turizmo informacijos centru viešėjo Švedijoje, Karlshamno mieste. 

Vizito metu svečiai aplankė Karshamno miesto inovacijų agentūrą NetPort, kuri po ilgų diskusijų miesto taryboje buvo įsteigta tam, kad užtikrintų tvarią Karlshamno regiono plėtra, rūpintųsi inovacijomis, verslo plėtra, teiktų informaciją tiek verslo atstovams, tiek į regioną atvykstantiems svečiams. NetPort mokslo parkas – tai asocijuota struktūra, vienijanti verslą, savivaldą bei mokslą ir vykdanti įvairius regiono vystymąsi skatinančius projektus ir pritraukianti investicijas į Blekingės regioną ir Karlshamno savivaldybę.

Miesto meras Per Per-Ola Mattsson pasidalino miesto patirtimi, kokie žingsniai buvo daromi siekiant tvaraus miesto vystymo ir  investicijų pritraukimo. NetPort projektu vadovė Marie Bjork supažindino su centro kūrimo sėkmės istorija, vykdomais projektais.

Delegacijos nariai turėjo galimybę susipažinti su sėkmingai veikiančiais klasteriais: Energetikos klasteriu, CLUK – regioninio maisto klasteris ir vietinio maisto perdirbimo laboratorija, TechTank klasteris (VOLVO klasteris). Susitikimų metu išgirsta daug naudingos informacijos klasterių vystymui, bendradarbystės tinklų tarp verslo, mokslo ir vietinės valdžios kūrimui. 

Yrkeshögskolan Syd YHS profesinio mokymo mokyklos vadovas Tony Helm pasidalino savo sėkmės istorija, kaip profesinė mokykla tapo tvirtu verslo partneriu. Stebėtina, kaip mokykla, turėdama labai griežtą atskaitą finansuojančiai programas institucijai (95 proc. absolventų privalo būti įdarbinti įmonėse), šiandien rinkai sugeba ruošti reikalingus specialistus. Kaip paminėjo mokyklos vadovas, tai tik sisteminio ir nuolatinio darbo su verslo įmonėmis rezultatas. 

     


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 170 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums