PAGALBOS MEDIKAMS SĄSKAITOJE JAU 8.150 €. Dėkojame įmonėms: UAB Bodesa, UAB Limega, UAB Laurema, UAB Grafų baldai, UAB Jukvas, UAB Darbintera, UAB Yvas, Konta LT, UAB Įžvalga, UAB Medicinos linija, Vaclovo Motiejūno, Volosovų šeimyna "FIESTA"

Klasterių vystymas, profesinis rengimas ir sėkmingi B2B – pagrindinės temos vizito Švedijoje metu
2017 12 15

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas kartu su verslo delegacija viešėjo Švedijoje, Karlshamnomieste Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų su partneriais organizuotoje Verslo misijoje.

Vizito metu dalyviai aplankė Karshamno miesto inovacijų gentūrą NetPort, kuri po ilgų diskusijų miesto taryboje buvo įsteigta tam, kad užtikrintų tvarią Karlshamno regiono plėtra, rūpintųsi inovacijomis, verslo plėtra, teiktų informaciją tiek verslo atstovams, tiek į regioną atvykstantiems svečiams. NetPort mokslo parkas – tai asocijuota struktūra, vienijanti verslą,savivaldą bei mokslą ir vykdanti įvairius regiono vystymąsi skatinančius projektus ir pritraukianti investicijas į Blekingės regioną ir Karlshamno savivaldybę.

Miesto meras Per Per-Ola Mattsson pasidalino miesto patirtimi, kokie žingsniai buvo daromi siekiant tvaraus miesto vystymo ir investicijų pritraukimo. NetPort projektu vadovė Marie Bjork supažindino sucentro kūrimo sėkmės istorija, vykdomais projektais.

Dalis programos buvo skirta b2b renginiui, kurio metu Lietuvos įmonės turėjo galimybę užmegzti naudingus kontaktus su Švedijos verslo įmonėmis. Apsilankyta VOLVO gamykloje, kurioje įmonės turėjo galimybę pasisemti naujų inovatyvių idėjų.

Delegacijos nariai turėjo galimybę susipažinti su sėkmingai veikiančiais klasteriais: Energetikos klasteriu, CLUK – regioninio maisto klasteris ir vietinio maisto perdirbimo laboratorija, TechTank klasteris (VOLVOklasteris). Susitikimų metu išgirsta daug naudingos informacijos klasterių vystymui, bendradarbystės tinklų tarp verslo, mokslo ir vietinės valdžios kūrimui.

Yrkeshögskolan Syd YHS profesinio mokymo mokyklos vadovas Tony Helm pasidalino savo sėkmės istorija, kaip profesinė mokykla tapo tvirtu verslo partneriu. Stebėtina, kaip mokykla, turėdama labai griežtą atskaitą finansuojančiai programas institucijai (95 proc. absolventų privalo būti įdarbinti įmonėse), šiandien rinkai sugeba ruošti reikalingus specialistus.Kaip paminėjo mokyklos vadovas, tai tik sisteminio ir nuolatinio darbo su verslo įmonėmis rezultatas.

     


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 240 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums