Kviečiame registruotis dalyvauti parodoje "Šiauliai 2019"

Kodėl savivaldybininkai tyli? Diskusija apie korupciją ir viešuosius pirkimus.
2018 05 21

Šiauliuose vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant viešuosius pirkimus“, kurioje dalyvavo dešimties Šiaulių regiono savivaldybių atstovai, viešųjų pirkimų konkursuose dalyvaujančių verslo subjektų atstovai. Įžvalgomis apie viešųjų pirkimų skaidrinimą dalijosi STT, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO), Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai atstovai. Pastarieji diskutavo, o regiono savivaldybių atstovai tik įdėmiai klausėsi. Gal vėliau išgirsime, ką jie galvoja.

Renginį moderavo Vidmantas Japertas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.  Prezidentas akcentavo būtinybę tarnyboms girdėti, ką sako sąžiningas verslas. Svarbiausia, kad perkantieji žinotų, kokio rezultato siekia ir kokia ilgalaikė nauda planuojama.

STT, VPT, CPO pristatė savo darbo rezultatus, akcentavo  pažeidimų mastą ir „prevencines“ priemones.

Diskusijoje dalyvavo ir įžvalgas pristatė Alfredas Jonuška, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius. Maksimalus viešumas skelbiant viešą pirkimą ir aiškesnės konkurso sąlygos mažintų įtarinėjimus, o vėliau ir sutarčių tarp viešo ir privataus sektoriaus atstovų vykdymą. Pastebimas ir trūmumas kompetetingų darbotojų valstybės ir savivaldybės institucijose, rengiančiose viešųjų pirkimų sąlygas. Mažiausios kainos sąlyga „kenksminga“ šalies ekonomikai. Sutaupymo nėra, kokybė kenčia, atlyginimai neauga. Rezultatas - dirba trečiųjų šalių piliečiai, pasamdyti Lenkijos įmonių. Nesunku suprasti, kur nukeliauja mokesčiai.  Taip buvo įvardinta problema, kai žiniasklaida viešina neva korumpuotą pirkimą be jokios analizės  ar tyrimo. Pateiktas pavyzdys - neseniai nuskambėjusi istorija apie vienintelės gamintojos lietuviškos UAB Televizijos ir ryšio sistemos parduotos technikos LRT. Vėlesni politikų komentarai parodo, koks požiūris į lietuvišką verslą.  Kodėl kitos ES šalys gina savo verslą, o šiuo atveju Lietuvoje verslas puolamas.

 Liko neatsakytų klausimų dar ir kitai diskusijai. Svarbiausia, koks bus rezultatas?

 

     


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 230 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums