Kviečiame registruotis dalyvauti parodoje "Šiauliai 2019"

Konferencijoje nagrinėtos Šiaulių regiono ekonomikos ir verslo problemos bei galimybės
2018 09 07

Rugsėjo 5 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje Šiaulių universitetas surengė 7-ąją mokslinę-praktinę konferenciją „Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2018“, skirtą Šiaulių miesto 782-osioms gimimo metinėms paminėti. Konferencijos dalyviams sveikinimo žodžius tarė Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros vedėja dr. Alma Mačiulytė-Šniukienė, Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška.

Gausiai susirinkę konferencijos dalyviai labiausiai laukė SEB banko vyriausiojo ekonomisto, prezidento patarėjo Gitano Nausėdos pranešimo „Regioninės politikos ir ekonominės gerovės dermė”, kuriame jis apžvelgė viso Šiaulių regiono ir atskirų savivaldybių padėtį lyginamajame kontekste, aptarė regioninės politikos situaciją ir gaires. Pateikęs didelį kiekį statistikos apie regiono ekonomikos ir verslo situaciją prelegentas pažymėjo, kad regiono darbo rinkos potencialas nemažas, nors emigracijos kirtis buvo skaudus, o socialinė sveikata prastėjo. Per dešimt metų regione gyventojų skaičius sumažėjo apie 20 proc. Baigdamas savo pristatymą jis kėlė klausimą, ar iš viso šalyje egzistuoja regioninė politika? „Kyla klausimas, kokiu keliu formuoti regioninę politiką – koncentracijos, konkurencijos ar sinergijos pagrindu. Regionų politikai prioritetų dar nėra. Matyt, naudingiau būtų, kad regioninės politikos formavimas būtų iš Vidaus reikalų ministerijos perduotas Ūkio ministerijai. Tuomet ir regioninės politikos rezultatai, galbūt, būtų kitokie“, – sakė G. Nausėda.

Po šio pranešimo į vykusią diskusiją apie regioninę politiką įsijungė ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška, UAB „Rempaka“ savininikė, „Versli Lietuva“ mentorė Verutė Vitkevičienė, Šiaulių universiteto Ekonomikos katedros profesorė, Mokslo instituto direktorė Diana Cibulskienė, Šiaulių savanorių koordinavimo centro vadovė Giedrė Brazlauskaitė. Konferencijai ir diskusijai moderavo Šiaulių universiteto Verslo ir viešosios vadybos katedros doc. dr. Jūratė Valuckienė ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintrautas Sitnikas.Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generainis direktorius A. Jonuška diskusijoje pažymėjo, kad reikia motyvuoti žmones atvykti dirbti mūsų regione ir čia pasilikti. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad regiono verslas susiduria su nepatraukia mūsų šalies imigracine politika. Anot A. Jonuškos, dėl to dauguma regione dirbančių darbuotojų iš Ukrainos, Baltarusijos ir kitų šalių priklauso ne Lietuvos įmonėms, o Lenkijos, todėl mokesčiai atitenka ne mūsų šaliai, o lenkams. Jam pritarė ir mentorė verslininkė V. Vitkevičienė. „Neišvengsime atvykstančiųjų darbuotojų, todėl šalies vadovai ir savivaldybės turi pagalvoti, kaip jiems sudaryti kuo geresnes sąlygas integruotis į mūsų visuomenę, sudaryti jiems sąlygas čia gyventi ir dirbti“, – kalbėjo V. Vitkevičienė.

Antroje konferencijos dalyje buvo pristatyti pranešimai, analizuojantys Šiaulių regiono verslo ir ekonomikos situaciją, iššūkius ir perspektyvas. Pranešimą „Bendradarbystės centras „spiečius“ – tramplynas į teigiamus pokyčius versle“ pristatė „Versli Lietuva“ regionų koordinatorė Diana Grapskytė. Šiaulių miesto savivaldybės Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento direktorė Vaida Kalasevičienė savo pranešime “Šiaulių regiono ekonominės plėtros iššūkiai ir perspektyvos” daugiausia pristatė Šiaulių miesto paramos verslui galimybes. Šiaulių universiteto Mokslo instituto direktorė prof. Diana Cibulskienė pateikė išsamų pranešimą “Šiaulių regiono specializacija: dabartis ir ateities iššūkiai“.

Konferencijos partneriai: Šiaulių regiono ekonomistų asociacija, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių pramonininkų asociacija.

     

Zenonas Ripinskis

Tomo Andrijausko nuotr.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 228 įmonės, dirbančios įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums