Europos Komisija patikslino ketvirtos produktų kategorijos (lakštai, padengti arba apvilkti metalu) importo kvotas atskiroms valstybėms. Komisijos reglamentas (ES) 2021/1091: Lietuvių kalba https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32021R1091&from=LT

ŠIAULIŲ PPAR SIŪLYMAI DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS BP 2030 KONKRETIZUOTŲ SPRENDINIŲ
2020 09 25

Ruošiamas labai svarbus dokumentas Lietuvai – bendrasis planas 2030. Jame siūlomi sprendiniai lems valstybės ir regionų ekonominę raidą per ateinančius 10 metų. Šiaulių PPAR verslo bendruomenei svarbu, kokie projektai bus įgyvendinami regione ir Šiaulių mieste. Prezidentas Vytis Lembutis, dalyvaudamas pristatyme Šiaulių miesto savivaldybėje, pasidžiaugė, kad į dalį Rūmų teiktų siūlymų, išsakytų pirmojo pristatymo metu, yra atsižvelgta. Tvirčiausia mūsų  nuostata -būtinybė išsaugoti aukštąjį mokslą.

Teikta ir daugiau pataisymų. Lietuvos bendrojo plano 2030 projekte siūlyta Šiaulių ir Panevėžio partnerystė. Manome, kad būtina ir yra svarbiau formuoti Šiaulių -Panevėžio lygiavertę partnerystę. Tai padėtų įgyvendinti funkcinį papildomumą.Todėl teikiame pasiūlymus, kad būtina įveiklinti Šiaulių oro uostą tarptautinės logistikos ir pramonės tikslams, vystyti krovininių Panevėžio ir Šiaulių terminalų jungtis su tarptautine geležinkelio linija “Rail Baltica” per Panevėžio stotį ir Šiaulių oro uostą. Siūlome kurti viešąjį logistikos centrą Šiauliuose (Radviliškyje) Šiaulių krovininio oro uosto, geležinkelio (Panevėžys-Šiauliai,Šiauliai-Klaipėda) krovinių logistikai. Taip pat siūlome modernizuoti kelio atkarpą Radviliškis – Panevėžys, užtikrinant labai aukštą eismo kokybės lygį bei kartu pagerinant Šiaulių miesto junglumą su Panevėžiu, Kėdainiais ir Kaunu. Geležinkelių į Panevėžį, Klaipėdą elektrifikavimas - kitas svarbus projektas krovinių pervežimui pagreitinti. Plane nebuvo įtraukta galimybė vystyti pramonines teritorijas Šiaulių regione. Šis pataisymas taip pat teiktas rengėjams. Žinoma svarbu, kad Šiaulių miestas būtų vystomas kaip metropolinis centras (deja plane buvo numatyti tik trys metropoliniai centrai). Nepamiršome, kad Šiaurės Lietuvos partnerysčių grupėje būtų vystoma ne tik Šiauliai – Mažeikiai partnerystė, bet būtų įtrauktos ir kitos savivaldybės.

Pasiūlymus galima teikti iki spalio 5 dienos.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums