Priimamos paraiškos į verslo ir pasiekimų parodą "ŠIAULIAI 2018"

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai intensyvina bendradarbiavimą su Azerbaidžanu
2017 06 12

Azerbaidžano sostinėje Baku birželio 7-8 dienomis vyko  Europos Sąjungos – Azerbaidžano verslo forumas. Jame dalyvavo ir atstovai iš Lietuvos ir Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmų. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška pasakoja, kad tokio formato renginys vyko jau ne pirmą kartą. Jį organizavo Vokietijos-Azerbaidžano prekybos rūmai, Eurochambres ir Azerbaidžano valstybės įstaiga Azpromo. Forumas  remiamas ES delegacijos Azerbaidžane projekto EU4Business ir East Invest. 

Verslo forumo tema „Naujausi ekonominiai pokyčiai ir reformos Azerbaidžane, ekspertų pasisakymai, diskusijos ir verslo susitikimai“.  Buvo puiki proga išgirsti valdžios atstovų ir ES bei vietos ekspertų įžvalgas apie investicijų ir bendradarbiavimo galimybes žemės ūkio ir maisto, aplinkosauginių technologijų, transporto ir logistikos bei e-prekybos srityse. Azerbaidžanas nėra PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) narė ir tai stabdo prekybinių santykių tarp ES narių ir Azerbaidžano vystymąsi. Buvo pristatytas „ES verslo klimato raportas“. Jame aiškiai nurodomas reformų būtinumas, siekiant vystyti bendrus verslus su ES. Pagrindinis išgirstas kvietimas  forume – bendradarbiauti ne naftos ekonomikos vystyme. Naftos kainos keičia Azerbaidžano ekonomikos raidą. Renginyje dalyvavo didžiausias skaičius verslininkų iš šalių, jau turinčių verslo santykių Azerbaidžane - Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Austrijos, Lenkijos.

Prieš prasidedant forumui vyko Lietuvos delegacijos narių susitikimas su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Valdu  Lastausku ir komercijos atašė Azerbaidžanui ir Turkmėnistanui Lina Vaitkevičiene. Ambasadoje buvo aptartos visos įmanomos verslo bendradarbiavimo sritys ir galimybės. Rasta laiko aplankyti ir Azerbaidžano prekybos ir pramonės rūmus. Pokalbis vyko su vice-prezidentu Nazim Tatliyev. Susitikime pasidalinta naujausia informacija ir aptartos galimybės vystyti bendradarbiavimą pagal pasirašytą sutartį tarp Azerbaidžano Prekybos ir pramonės rūmų ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos.

Besidominčius šia rinka ir bendradarbiavimu dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmus.

 

     


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 170 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums