Jūsų ir Jūsų verslo augimas aktyvioje bendrystėje

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės atstovų diskusija su Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovais apie pasiekimus, iš...
2018 06 04

Šiaulių apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje gegužės 31-ąją įvyko Šiaulių regiono įmonių asociacijų ir vietos mokesčių administratoriaus bendradarbiavimo tarybos išplėstinis posėdis. 14 metus egzistuojančioje Taryboje Rūmų narių interesus atstovauja Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas ir generalinis direktorius Alfredas Jonuška. Posėdyje taip pat dalyvavo gausus būrys Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių.

Tris valandas trukęs posėdis apie  išmaniąją mokesčių administravimo sistemą i.SAF-T ir i.EKA, 2018-2019 m. konsoliduotą mokestinių prievolių vykdymo užtikrinimo priemonių planą, korupcijos prevenciją ir jau daugelį metų prioritetu Nr. 1 išliekantį mokestį – PVM, buvo gyva ir aktuali diskusija tarp dviejų pusių. Pranešėjai atsakinėjo į verslininkų klausimus,aiškino ir akcentavo, į ką reiktų atkreipti dėmesį. Asocijuoto verslo atstovai dalinosi savo patirtimi, vardino įvairaus lygio susitikimuose keliamas bendras verslo problemas, pabrėžė VMI diegiamų naujovių šiuolaikiškumą, pažanga,nepamiršdami paminėti ir naujoves lydinčias išlaidas. Tarybos nariai ne kartą akcentavo,kad jiems labai svari ir reikalinga pagalba sąžiningą verslą apsaugant nuo nesąžiningųjų, ir čia galėtų rimta pagalba būti iš duomenis valdančių institucijų. Antrino VMI atstovams, kad viešinimas yra didelė ir rimta jėga kovojant su šešėliu, kad viešinami duomenys tiek šalies, tiek ES mokesčių administratorių leidžia plačiau matyti, vertinti esamų ir būsimų partnerių situaciją. Verslo atstovų nuomone nepakanka pastangų įspėjant veikiančias įmones dėl partnerių nemokumo. Nei VMI, nei Registrų centras neteikia apibendrintos informacijos. Dėl šios priežasties nukenčia skaidrus verslas, o „verslai–feniksai“ toliau veikia.

Pokalbis buvo dalykiškas, su sveika ir vietoje humoro doze. Net ir pasibaigus susitikimui verslininkai individualiai bendravo su Mokesčių inspekcijos vadovais bei specialistais, maksimaliai išnaudodami progą čia ir dabar išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Diskusijoje dalyvavusių rūmų narių prašome grįžtamojo ryšio apie įvykusį renginį. Užpildytą dalyvio klausimyną prašome atsiųsti iki š. m. birželio 8 dienos 15 val. el. paštu siauliai@chambers.lt.

 

 


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 214 įmonių, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.

Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums