Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo grėsmės Verslo ir pasiekimų parodą „Šiauliai'20“ nukeliame į kitus metus. Susitiksime 2021 metų lapkričio 25 – 27 dienomis.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai keičia Lietuvos inžinerinės pramonės peizažą
2017 10 17

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė -  keičiamo aukščio stalų stovų  gamintoja „ROL/Statga“ pabaigė naujos gamyklos statybas ir pradėjo montuoti robotizuotas gamybos linijas. Šia proga Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko vadovaujama delegacija spalio 13 d.  lankėsi „ROL grupės“ išmaniojoje "Pramonės 4.0" gamykloje.  

„Grupė siekia įtvirtinti „ROL ERGO“ prekės ženklo lyderio pozicijas pasaulio keičiamo aukščio stalų stovų rinkoje. Todėl šalis, kurioje buvo planuojama investicija į pramonės 4.0 koncepcija grįstą gamyklą buvo renkamasi labai kruopščiai. Lietuvių darbštumas, jų noras pakelti gamybos procesus į techniškai aukštesnį lygį, patogi geografinė padėtis, taip pat Šiaulių miesto savivaldos, bei "Invest Lietuva"atstovų įsitraukimas, jų noras pritraukti užsienio investicijas buvo pagrindiniai veiksniai lėmę pasirinkimą investuoti Lietuvoje, Šiauliuose“, - teigia „ROL/Statga“ vadovas Rytis Dijokas.

Gamykla bus visiškai robotizuota– gamybos procesą valdys IFS programa, o vykdys suprogramuotos mašinos, pusgaminiai gamybos procese bus transportuojami savaeigiais krautuvais. Išmaniosios gamybos specifika iššaukia aukštos kvalifikacijos mechanikos bei IT specialistų poreikį. Tam įmonė ruošiasi ieškodami naujų, bei investuodami į esamų darbuotojų žinių gilinimą. Bendrovė gavusi Europos paramą įsipareigojo per tris metus mokymams skirti daugiau nei 250 tūkstančių eurų.

„Aukšta įmonės specialistų kvalifikacija nebėra strateginis pranašumas. Tai jau - strateginė būtinybė ir tai, kad įmonė jau du metus iš eilės patenka į Šiaulių pramonės, prekybos ir amatų rūmų skelbiamą „Didžiausią vidutinį atlyginimą mokančios  įmonių“ trejetą yra ne atsitiktinai ištikusi sėkmė, o aukštos kompetencijos darbuotojų pritraukimo politikos rezultatas“, – džiaugiasi „ROL/Statga“ žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Simona Rainienė.

„„ROL  grupė“ ištikima požiūriui, kad gamyba turi būti ne tik efektyvi, bet ir tausojanti šalies,kurioje vykdo veiklą  gamtą. Įmonei suteiktas sertifikatas „Žalia lietuviška energija“  byloja, kad nors  dirbame trimis pamainomis ir sunaudojame daug energijos, tačiau net  50% jos yra pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių. 2018metų pavasarį planuojame sumontuoti saulės kolektorių parką, kurio moduliai dengs visą gamyklos stogą. Šios saulės jėgainės gaminama elektra šviesiuoju paros metu beveik pilnai patenkins gamyklos poreikius“, – pasakoja „ROL/Statga“ statybų vadovas Gintaras Zablockis.

„ROL Group“ plėtra Šiauliuose su išties įspūdingais ateities gamybos planais rodo, kad regionai turi potencialą pritraukti didelę pridėtinę vertę kuriančius projektus. Vienas iš strateginių šios Vyriausybės tikslų yra regionų plėtra, todėl tokių investuotojų planai džiugina“, – teigia Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Šiauliai yra miestas, kuris ne tik suvokia technologinių pokyčių reikšmę, bet ir tiesiogiai juose dalyvauja. Akivaizdu, kad ši gamykla taps gražiu kūrybiško  mąstymo bei lyderystės pavyzdžiu ir įrodymu, jog sparti inžinerinė pažanga vyksta net tik stipriausios ekonomikos valstybėse, bet ir čia – Lietuvoje“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Išmanioje gamykloje  bendrovė planuoja įdarbinti10 ypač aukštos kvalifikacijos specialistų. Numatomos investicijos į robotizuotą gamybos liniją sieks  11,9 mln. eurų. Šiuo metu įmonėje dirba 425 darbuotojai.

    


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 246 įmonės, dirbančios įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums