Susitikime – prekybos, pramonės ir amatų rūmų klausimai Susisiekimo ministerijai
2021 01 28

Susitikime su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, viceministrais Agne Vaiciukevičiūte, Loreta Maskalioviene bei kancleriu Ramūnu Dilba pateikti net 26 prekybos, pramonės ir amatų rūmų klausimai, apimantys geležinkelio, krovininio, viešojo,oro ir vandens transporto sritis.

 

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmams buvo svarbu išgirsti atsakymus į klausimus dėl leidimų pervežimams į Rusiją, dėl Šiaulių oro uosto plėtros galimybių, pilno modernizavimo terminų magistralinio kelio A9 Panevėžys-Šiauliai ruožo ir geležinkelio ruožo Kaišiadorys-Kaunas-Šiauliai-Klaipėda elektrifikavimo.

Šiaulių PPAR prezidentas Vytis Lembutis paragino ministeriją reaguoti į krovinių gabenimo jūrų transportu iš Kinijos kainos pakilimą 5-6 kartus. Tai suduos smūgį Lietuvos pramonės įmonėms.

Šiaulių oro uostas direktorė  Aurelija Kuezada  tiesiogiai uždavė klausimą dėl oro uosto plėtros galimybių ir sulaukė gana pozityvaus atsakymo.

Konkrečiai atsakyta į Šiaulių PPAR gen.direktoriaus Alfredo Jonuškos paklausimą, kad geležinkelis į Klaipėdą bus eletrifikuotas 2023 metais.

Susisiekimo ministras įvardino ir kitas svarbias krovininio transporto sritis, ties kuriomis dirba ministerija: mobilumo paketo įgyvendinimas, draudimo sąlygos, skaitmeninimas, klimato kaitos klausimai, geopolitinė situacija. Dėl darbuotojų įdarbinimo problema yra žinoma, kvotos gali būti peržiūrėtos.

Pasitarime ministerijos vadovai nedalijo nepamatuotų pažadų ir kvietė teikti konkrečius pasiūlymus su sprendimo būdais, kurie būtų planuotai įgyvendinti.

Sutarta: sisteminti klausimus/temas, nustatyti prioritetus, rengiant kitą susitikimą po 4-6 mėn. sekti pokyčius. Ministras padėkojo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmams, o, situacijai dėl Covid-19 leidus, planuoja kartu su atsakingais ministerijos asmenimis vykti į regionus, diskutuoti su vietos verslo ir savivaldos bendruomenėmis ir ieškoti Lietuvai palankių sprendimų.

Dėkojame nariams, kurie dalyvavo, teikė klausimus ir pasiūlymus:  Artūrui Grigaliūnui, Šiaulių PPAR Transporto ir logistikos komiteto pirmininkui ir UAB  "REFTA" direktoriui,  Artūrui Klangauskui, UAB „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“ direktoriui,  Aurelijai Kuezadai, Šiaulių oro uostas direktorei. Tikime, kad tai puiki konstruktyvaus bendradarbiavimo pradžia.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 255 įmones, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums