Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo grėsmės Verslo ir pasiekimų parodą „Šiauliai'20“ nukeliame į kitus metus. Susitiksime 2021 metų lapkričio 25 – 27 dienomis.

TĘSIAMAS LIETUVOS RESPUBLIKOS BENDROJO PLANO 2030 APTARIMAS
2020 10 08

Ruošiamas labai svarbus dokumentas Lietuvai ir regionams. Bendrasis Lietuvos planas, tikimasi, taps pagrindiniu šalies vystymosi dokumentu, kurio suformuluoti sprendiniai galios iki 2030 metų, o pasiūlyta vizija – net iki 2050 metų. Spalio 5 d. vyko Lietuvos bendrojo plano 2030 rengimo baigiamasis susirinkimas - konferencija Vilniuje.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis, tarybos narys Artūras Klangauskas ir generalinis direktorius Alfredas Jonuška išklausė rengėjų-ekspertų sprendinių pristatymą. Buvo svarbu išgirsti, ar Rūmų teikti pasiūlymai įtraukti į šį dokumentą. Dalis pasiūlymų - aukštojo mokslo vystymas Šiauliuose, geležinkelių elektrifikavimas ir  kelio atkarpos Radviliškis – Panevėžys modernizavimas pateko į planą.  Po diskusijų su plano rengėjais pavyko sutarti, kad kiti teikti siūlymai bus išnagrinėti ir teikiami LR Vyriausybei. Šiaulių PPAR nuomone, lygiavertė Šiaulių ir Panevėžio partnerystė suteiktų privalumų ekonominei regionų plėtrai.  Abiems miestams būtina siekti metropolinių miestų statuso. Lieka daug neaiškumo dėl krovininio oro uosto plėtros, nes plane įdėtos nuostatos vystyti karinį oro uostą krovinių pervežimo tikslams. Lieka neišgirstas siūlymas palikti galimybę kurti ir vystyti viešąjį logistikos centrą Šiauliuose ar (Radviliškyje) ir galimybė, esant poreikiui, vystyti naujas pramonines teritorijas Šiaulių regione. Rūmų atstovai pastebėjo, kad planas labai„smulkmeniškas“, trūksta aiškios strateginės vizijos, ko siekiama.

Lieka sulaukti rengėjų argumentuotų atsakymų į teiktus pasiūlymus (teikimo laikas baigėsi spalio 5 d.) ir LR Vyriausybės nutarimo. LR Seimas ir Vyriausybė turės galimybę persvarstyti ir koreguoti šį strateginį dokumentą. 

   


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 246 įmonės, dirbančios įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums