Verslo taryboje aktyvios diskusijos tvariems sprendimams rasti
2021 03 19

Vakar Šiaulių miesto Verslo tarybos nariai - verslo organizacijų ir miesto savivaldybės vadovai -  aptarė svarbius miestui ir verslui klausimus. Posėdžio pradžioje svarstytas infrastruktūros mokesčio klausimas Šiaulių mieste. Savivaldybės atstovai pateikė savivaldybės sprendimo projektines nuostatas. Akcentuota, kad tai privalomas infrastruktūros įstatymo reikalavimas, tačiau buvo sutarta, kad mokesčio įgyvendinimas nukeliamas maksimaliai galimam terminui, t.y. iki liepos 1 d. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pakomentavo ir suplanuotus konkrečius mokesčio dydžius bei pabrėžė, kad, miesto tarybai pritarus, tai būtų vieni mažiausi tokio tipo mokesčiai Lietuvoje. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas akcentavo, kad įstatymas yra įsigaliojęs ir tarybai priimti sprendimą bus privaloma,  lieka tik galimybė investuojantiems nemokėti šio mokesčio, jei suskubs išsiimti statybos leidimus iki šių metų liepos 1 d. Mokestis bus privalomas visiems savininkams prieš išimant statybos leidimus pastatų statybai ir/ar rekonstrukcijai. Verslo atstovai kritikavo mokestį ir jo neigiamą poveikį investicijų pritraukimui Šiauliuose bei jo neigiamą poveikį naujų darbo vietų kūrimui. Šiaulių PPAR prezidentas Vytis Lembutis pakvietė išnaudoti laiką iki sprendimo priėmimo konkrečioms diskusijoms dėl šio mokesčio pagrįstumo ir galimo atšaukimo/koregavimo.

Vėliau Savivaldybės atstovai pristatė lengvatas juridiniams asmenimis, kurios buvo suteiktos 2020 metais bei kokios yra planuojamos teikti 2021 metams. Verslo atstovai pateikė savo pastebėjimus dėl šių priemonių efektyvumo.
Šiaulių PPAR prezidentas Vytis Lembutis bei Švietimo komiteto pirmininkas Raimundas Vaišvilas sulaukė didžiulio Verslo tarybos narių palaikymo už atliktą profesinių kompetencijų poreikio tyrimą. Aiškiai išsakyta verslo pozicija dėl konkrečių darbuotojų profesinių kompetencijų poreikio ir jų rengimo Šiaulių ir Telšių apskrityse. Pristatytas ir veiksmų planas, kurio įgyvendinimu rūpinsis Šiaulių PPAR ir verslo įmonės.  Savivaldybės vadovai išreiškė padėką už šią įgyvendinamą iniciatyvą.  Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir jo komanda išsakė palaikymą ir pasiūlė prisidėti prie tikslų įgyvendinimo.
Džiugu, kad Šiaulių miesto Verslo taryboje vykstantys svarbių verslui ir bendruomenei klausimų aptarimai, nuomonių išklausymas,  suteikia galimybę suderinti verslo ir savivaldybės pozicijas. Tvariausi sprendimai gimsta tuomet, kai juos bendrai randa skirtingos interesų šalys.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 270 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums