Europos Komisija patikslino ketvirtos produktų kategorijos (lakštai, padengti arba apvilkti metalu) importo kvotas atskiroms valstybėms. Komisijos reglamentas (ES) 2021/1091: Lietuvių kalba https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32021R1091&from=LT

Vyriausybėje įteikti apdovanojimai 2019 metų Šiaulių regiono verslo lyderiams
2020 09 28

Daugiau kaip 2000 įmonių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) pirmadienį Vyriausybės rūmuose apdovanojo didžiausią proveržį eksporto srityje padariusias bendroves, labiausiai nusipelniusius šalies regionų verslininkus bei geriausią Lietuvos metų verslininkę.

„Lietuvos eksporto prizą 2019“ šiemet pelnė penkios kompanijos. Apdovanojimas skirtas ergonominius biuro baltus ir prekybinę įrangą gaminančiai bei 93% produkcijos į Vakarų rinkas eksportuojančiai UAB „ROL Lithuania“.
Taip pat, laureatais išrinkti žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, sėkmingai pasirinkęs orientaciją į aukštos pridėtinės vertės pieno baltymų produktus ir biotechnologijas bei pernai eksportą auginęs 31% iki 64 mln. EUR, ir 100% produkcijos eksportuojanti bei aukštos pridėtinės vertės elektrotechnines sistemas tokiems klientams kaip „Rolls Royce“, „Siemens“ ar GE gaminanti UAB „Harju Elekter“. 90% pajamų Vokietijoje generuojančiai vidaus inžinerinių tinklų diegimo ir projektavimo įmonei UAB „Baltoji Vokė“ bei vienintelę pasaulyje gintaro pirtį bei unikalius SPA sprendimus turinčiai bei aktyviomis pastangomis 30% pajamų iš užsienio turistų generuojančiai UAB „Atostogų parkas“.
„Lietuvos eksporto prizo“ apdovanojimus kasmet nuo 2001 m. organizuojančios LPPARA prezidentas Rimas Varkulevičius teigia, kad šie neeiliniai metai ne tik dar labiau sustiprino eksporto reikšmę verslams, bet ir išryškino aukštos pridėtinės vertės produkcijos atsparumą rinkų svyravimams, taip pat dar kartą atskleidė lyderystės ir vizionieriškumo svarbą.
„Džiugina, kad Lietuvos gamintojai ir paslaugų teikėjai vis dažniau konkuruoja nebe kaina, o unikalumu, prekių ar paslaugų dizainu, pridėtine verte ir inovacijomis. Tokia strategija yra imlesnė laikui ir investicijoms, tačiau žymiai tvaresnė ir atsparesnė. Todėl džiaugiuosi, kad šių metų „Lietuvos eksporto prizas“ išryškina ir įvertina būtent aukštesne pridėtine verte grįstas įmones, o orientacija į šią kryptį yra vis labiau auganti Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų sistemos veiklos dalis“, – komentuoja R. Varkulevičius.

 Laureatus apdovanojęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad eksportas yra pagrindinis mūsų šalies variklis, kuriam sušlubavus realybė būtų mažiau džiuginanti nei rodo naujausia šalies statistika. „Džiaugiuosi, kad nepaisant neeilinių iššūkių, mūsų verslui atsivėrė ir naujos galimybės, kuriomis pasinaudoja iniciatyvios, mąstančios ir veržlios įmonės“, – sake premjeras.

LPPARA garbės ženklais – Sidabrinėmis „Darbo žvaigždėmis“ – apdovanojo prie rūmų veiklos bei ekonominės ir investicinės aplinkos gerinimo pernai labiausiai prisidėjusius narius bei partnerius: UAB „Grafų baldai“ savininką Žydrūną Grinių, VGTU rektorių prof. Alfonsą Daniūną, UAB „Kautra“ generalinį direktorių Liną Skardžiuką, Klaipėdos PPAR generalinio direktoriaus pavaduotoją Vidą Kažuro ir AB „Pieno žvaigždės“ filialo „Pasvalio sūrinė“ generalinį direktorių Virginijų Jankauską.

Darbo žvaigždės apdovanojimas pirmą kartą buvo įsteigtas dar 1939 m. Tai aukščiausias Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimas, prieškario metu turėjęs valstybės ordino statusą. Šiuolaikinės LPPARA „Darbo žvaigždės“ teikiamos nusipelniusiems šalies regionų verslininkams ir asmenims, ženkliai prisidėjusiems gerinant verslo sąlygas šalyje.

Svarbiausiame metų renginyje LPPARA 18-ąjį kartą apdovanojo ir geriausią moterį verslininkę. Šiemet ja tapo šaltyje džiovintų vaisių, uogų, daržovių ir prieskonių gamintojos UAB „Geld Baltic“ vadovė Laura Kaziukonienė.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums