Į pradžią path-separator Paslaugos path-separator Renginiai path-separator Dokumentų archyvavimas

NEO-FIN klubo renginys "Dokumentų archyvavimas"

NEO-FIN klubas kviečia savo narius jungtis į nuotolinį susitikimą. Į klausimus atsakys Dr. Daiva Lukšaitė, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja

Klausimai:
Kokie buhalteriniai dokumentai ir kada turi būti perduoti valstybiniam archyvui? Pavyzdžiui, formuojame popierinių dokumentų segtuvus: Pirkimai, Pardavimai, Bankas, Kasa, Darbo užmokestis, Deklaracijos, Ilgalaikis turtas, Nurašymo aktai, Buhalterinės pažymos, Įsakymai
Kaip parengti dokumentų bylas priduoti į valstybinį archyvą?
Su kokiomis problemomis (priduodant dokumentus į valstybinį archyvą) susiduria likviduojamos įmonės ir kaip tam pasiruošti?
Dokumentų skaitmeninimas: ar gautą el. paštu PVM sąskaitą faktūrą užtenka tik nuskenuoti ir taip saugoti? Ar turi būti kaip nors specialiai paruoštos dokumentų saugyklos / katalogai?
Ką reiškia dokumentų metaduomenys ir kaip juos pritaikyti buhalteriniams dokumentams?
Kaip rekomenduotumėte pereiti nuo popierinių dokumentų iki skaitmeninių? Jeigu Jums būtų užduotis tai padaryti, kokį planą sukurtumėte? Gal turite patirties, su kokiais sunkumais įmonės susiduria visiškai nebenaudodamos popierinių dokumentų?
Ar gali būti taikomos kokios nors sankcijos dėl netinkamai tvarkomų ir saugomų dokumentų ir kokia institucija turi įgaliojimus bausti?
Gaunama popierinė sąskaita faktūra, pasirašyta ranka pardavėjo (arba ir pirkėjo). Ji nuskenuojama ir išsiunčiama elektroniniu būdu į buhalteriją. Ar reikia saugoti popierinius originalus? Ar pakanka saugojimo elektroniniu formatu?
Darbuotojai darbo sutarčių pakeitimus pasirašo kvalifikuotu parašu ir tai saugoma įmonės dokumentų valdymo sistemoje, ar reikia atspausdinti popierinius variantus? Ar archyvuojant atleistų darbuotojų dokumentus privaloma numeruoti lapus? Ar gali ilgo saugojimo dokumentai būti saugomi elektroninėje erdvėje?

Renginys skirtas tik NEO-FIN klubo nariams.
Data: 2021 m balandžio 12 d.
Laikas: 14:00 – 15:30 val.
Vieta: Zoom platforma
Registracija būtina el.p.: ingrida.paskeviciute@sccic.lt
Registracija vyksta iki balandžio 12 d. 11 val.

Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 270 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums