KALVIS: 25 metus kalta sėkmės istorija

2019 m. rugpjūčio mėnesį veiklos dvidešimt penkmetį mininčios UAB „Kalvis“  ištakos siekia 1961 m. Tuomet, įkūrus Šiaulių televizorių gamyklą  „Tauras “, joje buvo įsteigtas nestandartinių įrengimų gamybos cechas ir šių įrengimų konstravimo skyrius. Čia buvo projektuojami ir gaminami sandėlių kompleksai, konvejerinės linijos, įvairios staklės ir automatai bei robotizuotos linijos. Šio cecho viršininku 22  metus dirbo ilgametis UAB „ Kalvis“ generalinis direktorius p. Petras Goberis, kuris  sugebėjo, permainų laikais, išsaugoti sukauptą  inžinerinės minties potencialą, kvalifikuotų darbuotojų  kolektyvą  ir nukreipti jį  sėkmingo verslo vystymui. 

Pradžioje, naujos savarankiškai pradėjusios veikti įmonės veikla buvo sudėtinga – gelbėjo dar veikiančių „Ekrano“, „Vilniaus Vingio“ ir kitų įmonių užsakymai bei universalidarbuotojų patirtis ir turimos įrangos galimybės. Buvo suprojektuotos ir  pradėtos gaminti butų durys „Saugas“, elektros skydai ir skirstyklos, dujų skirstymo įranga, kompensacinė technika neįgaliems, buitiniai kieto kuro katilai. Vėliau daugumos šių gaminių dėl įvairių priežasčių buvo atsisakyta – liko tik šildymo įrangos gamyba.

Pradėjusi nuo paprasto 27 kW malkinio katiliuko, bendrovė tapo pirmaujančia šildymo įrangos projektuotoja ir gamintoja visoje po sovietinėje erdvėje. „ Kalvis“ šildymo  įranga tapo žinoma  ir naudojama daugelyje Europos šalių. „Kalvis“ – viena iš nedaugelio įmonių turinti savo katilų bandymų centrą, pasiekė, kad jos suprojektuota ir gaminama šildymo įranga atitiktų aukščiausius efektyvumo ir aplinkosaugos  ES reikalavimus ir ją būtų galima montuoti visose pasaulio šalyse.

Kita -  ne mažiau svarbia   bendrovės veiklos sritimi  tapo  užsakomoji gamyba.  Tapome  pasaulyje žinomų įmonių: Absolent, Sandvik, Tira ir daugelio kitų  partneriai.

„Per pastarąjį dešimtmetį „Kalvis “ gamybos apimtys išaugo penkis kartus, todėl privalome toliau „kalti“ sėkmingą įmonės  ateitį. 1994 m. įsteigta kaip smulkių  gaminių iš metalo  įmonė, šiandien „Kalvis“  yra pasaulio tiekimo grandinės dalis. Mūsų partnerių sąraše tiek  Vakarų Europos industrijos flagmanai, tiek  mažos ir vidutinės įmonės, kurių geografija siekia net tolimąją Keniją. Esame jiems visiems  dėkingi  už pasitikėjimą ir galimybę sukaupti neįkainojamą patirtį“, – sako bendrovės „Kalvis “ vadovas  Arnas Goberis.

Įmonė  sėkmingai užbaigė pirmąjį plėtros etapą. Jo metu atnaujintos mechaninio apdirbimo  administracinės patalpos.  Pastatytas katilų bandymų centras, įdiegti efektyvesni metalo pjovimo bei paviršiaus padengimo procesai, pagerintos darbo sąlygos gamybos  darbuotojams, sukurtos ergonomiškos darbo vietos administracijos personalui.  Investicijos į pirmąjį plėtros etapą siekė  5 mln.  eurų. Įgyvendinant antrąjį plėtros etapą didžiausios investicijos  bus skiriamos gamybos procesų skaitmeninimo technologijų diegimui  bei efektyvių procesų sukūrimui.

Šiuo metu „Kalvis“ yra viena didžiausių lietuviško kapitalo  metalo apdirbimo  įmonių. Užsakomosios gamybos ir inžinerijos paslaugos, šildymo įranga verslui ir namams – tai verslo sritys, kuriose „Kalvis“užima lyderio pozicijas. Prioritetinės bendrovės rinkos yra Skandinavijos bei Vakarų  Europos šalys. Įmonė eksportuoja 92% produkcijos.  Šiuo metu joje dirba 208 žmonės. Per septynis šių metų mėnesius  „ Kalvis“ pajamos pasiekė 5,6 mln. eurų ir 12 %  viršijo 2018 metų rezultatą. 


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 236 įmones, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome Rūmų narį


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums