PAGALBOS MEDIKAMS SĄSKAITOJE JAU 8.150 €. Dėkojame įmonėms: UAB Bodesa, UAB Limega, UAB Laurema, UAB Grafų baldai, UAB Jukvas, UAB Darbintera, UAB Yvas, Konta LT, UAB Įžvalga, UAB Medicinos linija, Vaclovo Motiejūno, Volosovų šeimyna "FIESTA"

Įgyvendinamas tarpvalstybinis strateginis projektas „BEST AGERS“
2011 11 10

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai kaip partneris dalyvauja 2007-2013 m. Baltijos jūros regiono programos projekte BEST AGERS. Atsižvelgiant į projekto svarbą visam Baltijos jūros regionui, jam buvo suteiktas „strateginio projekto“ statusas. Strateginis Baltijos jūros regiono tarpvalstybinio bendradarbiavimo projektas „BEST AGERS“ oficialiai prasidėjo 2010 m. vasario 10 dieną Rygoje (Latvija).

Projekte dalyvauja:

19 partnerių iš 8 šalių.

Projekto trukmė:

36 mėnesiai.

Projektu BEST AGERS siekiama:

sukurti tarptautinę inovacinę kartų aplinką, kurioje geriausi 55 metų ir vyresnio amžiaus žmonės dirbs kartu su įvairaus amžiaus grupėmis verslo ir verslumo įgūdžių gerinimo srityje, kurs naujas idėjas bei dalinsis patirtimi. BEST AGERS - geriausių profesionalų žinių ir patirties panaudojimas skatinant verslą ir plėtojant verslumo įgūdžius Baltijos jūros regione.

Su demografiniais pokyčiais – neseniai Europos Komisijos įvardintais vienu iš keturių svarbiausių iššūkių Europos regionams – ir dabartine ekonomine krize, miestai ir Baltijos jūros regionai turi rasti kūrybiškų būdų kaip atskleisti ir išbandyti neišnaudotas galimybes.
Vienas iš užslėptų potencialų yra 55 metų ir vyresni žmonės (projekte įvardijami kaip „BEST AGERS“ – „Patyrusi karta“). Ankstesni projektai parodė, kad Baltijos jūros regione sparčiai vyksta populiacijos senėjimo procesai ir, netolimoje ateityje, 55 metų bei vyresnio amžiaus žmonių grupių dar labiau pagausės. Todėl bus didelė santalka išsilavinusių, darbingų, motyvuotų vyresnio amžiaus specialistų, kurie gali būti mobilizuojami siekiant neutralizuoti negiamą demografinių pokyčių poveikį, tokį kaip mažėjančią regiono darbo jėgą ir „protų nutekėjimą“.

Projekto uždaviniai:

  • analizuoti sėkmingus metodus ir geros praktikos pavyzdžius, juos toliau plėtos ir pritaikys partnerių regionuose, pasitelkiant „BEST AGERS“ atstovus. Siekiant didinti informuotumą apie įvairias galimybes ir „BEST AGERS“ potencialą, bus parengta, įvertinta ir įgyvendinta 13 naujų bandomųjų (kitaip vadinamų „pilotinių“) iniciatyvų. Pasitelkiant jų kompetenciją (žinias ir patirtį) galima šios vyresnės kartos žmones išlaikyti visuomenės centre, kartu parodant jų vertę ekonomikai ir visuomenei visame Baltijos jūros regione.
  • keisti paplitusį įsitikinimą, kad vyresnio amžiaus žmonės yra našta visuomenei.

Išsamiau su projekto veiklomis, pasiekimais ir rezultatais galima susipažinti projekto tinklalapyje adresu:

www.best-agers-project.eu arba teirautis telefonu (841) 525504, el. paštu: siauliai@chambers.lt 

Kviečiame prenumeruoti projekto naujienlaiškį adresu www.best-agers-project.eu. Projekto naujienlaiškis bus siunčiamas į jūsų pašto dėžutę du kartus per metus.

 


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 240 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums