LPPAR asociacija reiškia susirūpinimą dėl blogėjančių finansinių atsiskaitymų per Lietuvoje veikiančius bankus
2017 12 06

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija reiškia susirūpinimą dėl finansinių atsiskaitymų vykdymo per Lietuvoje veikiančius bankus. Grėsminga žinia tapo informacija apie tai, kad Kalėdiniu-Naujametiniu laikotarpiu net 8 dienas įmonės turės ribotas galimybes atlikti bankines operacijas. Pastaruoju metu tapo norma, kad po atsiskaitymų kreditinėmis kortelėmis ar atlikus tarpbankinius pavedimus, piniginės lėšos gavėją pasiekia po 3-4 dienų, o kai kuriais atvejais, pridėjus ir poilsio dienas – net po 5-6 dienų.

Jei tai būtų pavieniai atvejai, verslo subjektai priimtų kaip neišvengiamą būtinybę, tačiau tokie užlaikymai kelia problemų finansiniuose santykiuose su kitomis institucijomis. Jei lėšos neįplaukia iki mėnesio 15-tos dienos, SODRA jau po 3 dienų suformuoja inkasinį mokėjimą visoms įmonės turimoms sąskaitoms. Toks visų įmonės sąskaitų apribojimas sąlygoja jau kitas iš tos situacijos kylančias problemas: atsiskaitymų už elektros energiją, dujas, telekomunikacijų ir kt. paslaugas pagal nustatytus terminus vykdymo, darbuotojų darbo užmokesčio mokėjimo vėlavimą ir panašiai.

Jei jau nuo mėnesio vidurio įmonė susiduria su piniginių lėšų judėjimu sąskaitose, tai sukelia kitą problemą – mokesčių sumokėjimą ir atsiskaitymą mėnesio 25-tą dieną VMI, ir problemos prasideda iš naujo. Tokiu būdu, įmonės vykdančios įprastą veiklą bei gaunančios įplaukas negrynaisiais pinigais, po SODROS ir VMI veiksmų tampa probleminėmis ir praranda reputaciją kaip patikimos partnerės. Tuo pačiu diskredituojama idėja mažinti atsiskaitymus tarp įmonių Lietuvoje negrynaisiais pinigais.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kreipiasi į Lietuvos Banką, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas dėl bendrų sprendimų, kad būtų eliminuotos minėtos kliūtys verslui. Manome, kad šiuolaikinio techninio progreso amžiuje negrynųjų piniginių lėšų judėjimas per 1 dieną tarp bankų Lietuvoje yra visiškai realizuojamas ir įteisinamas veiksmas, o SODRA ir VMI taikytų abiems pusėms priimtinus terminus atsiskaitymams iki inkasinių mokėjimų suformavimo visoms įmonės sąskaitoms.


Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2011 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.