Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Kviečiame dalyvauti konkurse „Lietuvos eksporto prizas 2020”

Dėl galingiausio Lietuvos ekonomikos variklio vardo rungtis gali visos Lietuvoje registruotos gamybos ar paslaugų eksporto įmonės bei kitos su užsienio prekyba susijusios institucijos, nepriklausomai nuo jų narystės Rūmuose, asociacijose, konfederacijose ar kituose susivienijimuose.

Skaityti daugiau

Startuoja pirmasis pagalbos verslui paketas: subsidijos ir paskolos

Ekonomikos ir Inovacijų ministerija informuoja, nuo trečiadienio,  sausio 20 d., verslas jau gali teikti paraiškas gauti subsidijas ir lengvatines paskolas. Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengto pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų– 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, 30 mln. eurų – paskoloms.

Skaityti daugiau

VMI: leidžiami atskaitymai – ne tik darbuotojų Covid-19 testavimui skiriamos lėšos, bet ir kitos dėl pandemijos patirtos išlaidos

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad ekstremalios situacijos dėl COVID-19 metu įmonės patirtos išlaidos darbuotojams atliktiems testams ir skiepams priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jos laikomos būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidomis. Tokiu atveju laikytina, kad darbuotojas asmeninės naudos negavo, todėl gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) įstatymo nuostatos netaikomos.

Skaityti daugiau

Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas papildytas Šiaulių PPAR pateiktais pasiūlymais

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi Šiaulių PPAR teiktus siūlymus ir pastabas dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP), priėmė ir atsižvelgė į siūlymus vystant Panevėžio –Šiaulių partnerystę, įsisavinti ir Šiaulių oro uosto teikiamą mobilumo paslaugų ir ekonominį potencialą; plečiant krovinių logistikos galimybes oro transportu reikia išlaikyti bei stiprinti tarptautinį Šiaulių karinį oro uostą, orientuojantis į krovinių gabenimą oro transportu ir užtikrinant tam reikalingą infrastruktūrą; modernizuoti kelio atkarpą Šeduva – Panevėžys. Į dalį teiktų siūlymų atsižvelgta iš dalies. Kviečiame susipažinti su pasiūlymų priėmimo ar atmetimo motyvais bei pastabų įvertinimu.

Skaityti daugiau

Aktualios nuorodos ir informacija Lietuvos verslui, prekiaujančiam su JK – pokyčiai po pereinamojo laikotarpio pabaigos

2020 m. gruodžio 24 dieną buvo paskelbta apie pasiektą prekybos tarp JK ir ES susitarimą. ES lyderiai pasirašė susitarimą su JK. Pilnas susitarimo tekstas (1246 puslapiai) gali būti rastas nuorodoje čia, susitarimo 33 puslapių santrauka– čia. Nuo 2021 m. sausio 1 d. prekybiniai santykiai tarp Britanijos ir Europos Sąjungos bus vystomi pagal bendrą sutartį, kurioje išsamiai išdėstytos prekybos, muitų, muitinių veiklos, judumo sąlygos ir procedūros.Lietuvos verslo informacijos portalo www.verslilietuva.lt specialioje skiltyje „Brexit“skelbiama aktuali informacija verslui, vykdančiam prekybą su JK. Puslapyje pateikiama verslui svarbi informacija apie tarifinius ir netarifinius barjerus, dalijamasi aktualiausiomis Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos publikacijomis, pateikiami aktualūs analitiniai komentarai apie „Brexito“ poveikį verslui.

Skaityti daugiau

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia išaiškinimus dėl konkrečių prekybos ir paslaugų teikimo karantino metu

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. gruodžio 14 d. nutarimu Nr.1418 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr.1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo“nuo 2020 m. gruodžio 16 d. sugriežtintos karantino režimo sąlygos ir įsigaliojo tam tikri verslo veiklos apribojimai, kuriais siekiama suvaldyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą Lietuvoje. Sugriežtinto karantino laikotarpiu veiklą gali vykdyti parduotuvės (įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centuose),kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių, ortopedijos techninių priemonių ir laidojimo reikmenų pardavimas. Taip pat galima maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose, lauko prekyba eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms. Vykdant išvardintas veiklas turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo (VESOC) nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Skaityti daugiau

Gražių, saugių ir prasmingų švenčių!

Šie metai UAB Nirlita ypatingi – švenčia UAB 25 metų jubiliejų

UAB Nirlita 25 metų jubiliejus proga, direktorius Rimgaudas Mickus, apdovanotas Lietuvos prekybospramonės ir amatų rūmų PADĖKOS ŽENKLU.

Skaityti daugiau

Metų užbaigimo renginyje Šiaulių rajono verslo bendruomenei – padėkos ir linkėjimai

Gruodžio 17-ąją į nuotolinį Šiaulių rajono verslo bendruomenės renginį, kurį organizavo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių rajono verslininkų asociacija bei Šiaulių rajono savivaldybė rinkosi Šiaulių rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, verslo atstovai.

Skaityti daugiau

ŠIAULIAI SMART - INOVACIJOS, ŽINIOS IR GALIMYBĖS ŠIAULIAMS IR IŠ ŠIAULIŲ

Kasmet lapkričio pabaigoje, gruodžio pradžioje Šiauliai tradiciškai tampa inovacijų, žinių ir galimybių centru. Šįmet dėl pandemijos apie verslą bei pasiekimus tarptautinėje konferencijoje bei kituose Šiauliai smart švietimo renginiuose nuspręsta kalbėti virtualiai. Paskutinės dvi savaitės buvo pilnos seminarų, diskusijų bei renginių, skirtų ir verslininkams, ir darbuotojams, ir moksleiviams.

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 255 įmones, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums