Biotechnologijų srities įmonių projektams – 14 mln. eurų parama
2021 10 12

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama prioritetinio Lietuvoje biotechnologijų sektoriaus plėtrą, skelbia kvietimą šio sektoriaus įmonėms, tarp jų ir startuoliams, teikti paraiškas pagal naująją priemonę „Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“.  Šiuo kvietimu numatyta paskirstyti 13,7 mln. eurų.

„Lietuvos biotechnologijų sektorius yra vienas sparčiausiai augančių ir didžiausią pridėtinę vertę kuriančių pramonės sektorių mūsų šalyje. Siekdami sparčiai žengti pirmyn, turime didinti investicijas į šį sektorių, stiprinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą, skatinti naujų, inovatyvių ir paklausių produktų kūrimą. 

Pagal priemonę „Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“ skelbiami du kvietimai.Pirmasis skirtas startuoliams, kurių vienam projektui suteikiamas iki 200 tūkst. eurų finansavimas, antrasis – privačioms įmonėms, kurios vienam projektui gali gauti iki 500 tūkst. eurų siekiantį finansavimą.

Paskelbtais kvietimais biotechnologijų srities pramonės plėtrą Lietuvoje siekiama skatinti įgyvendinant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas. Jos turi prisidėti prie rinkai patrauklių inovatyvių produktų vystymo ir didinti biotechnologijos srities pramonės įmonių konkurencingumą.

Priemone „Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“ yra finansuojamas produktų modelių ir bandomųjų versijų kūrimas ir demonstravimas, bandomosios partijos gamyba ir sukurto naujo produkto pavyzdžių įvertinimas. Projektų įgyvendinimo trukmė – iki 12 mėnesių.

Paraiškas finansavimui gauti gali teikti įmonės kartu su mokslo bei studijų institucijomis ir universitetų ligoninėmis, veikiančiomis biotechnologijų (raudonųjų, baltųjų, žaliųjų, mėlynųjų), farmacijos, iki klinikinių ir klinikinių tyrimų, sveikatos informatikos ir bioinformatikos, medicinos inžinerijos srityse ir aktyviai dalyvaujančios naujų produktų kūrimo, technologijų perdavimo ir komercinimo procesuose.

Finansavimą siekiančios gauti biotechnologijų srities įmonės ir startuoliai turi užpildyti svetainėjehttps://mita.lrv.lt/ skelbiamą paraišką ir pateikti ją Mokslo,inovacijų ir technologijų agentūrai (MITA) iki š. m. spalio 29 dienos.

Paraiškas ketinančias teikti įmones ir startuolius MITA kviečia į spalio 13–14 dienomis vyksiantį informacinį renginį, kurio metu ekspertai išsamiai pristatys naująją priemonę ir aptars sėkmingo paraiškos rengimo ypatumus.Daugiau informacijos –  https://mita.lrv.lt/.

 

Daugiau informacijos:

Ryšių su visuomene skyrius

El. p. info@eimin.lt  

 

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums