Kviečiame registruotis dalyvauti parodoje "Šiauliai 2019"

Rūmuose – susitikimas su Baltarusijos verslo delegacija
2018 01 25

Sausio 24d. Šiaulių  prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko Šiaulių ir Panevėžio regionų įmonių atstovų susitikimas su verslo delegacija iš Mogiliovo (Baltarusija) srities, kurią lydėjo  Baltarusijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Aleksandras Korolis, Mogiliovo Laisvosios ekonominės zonos, Mogiliovos rities prekybos ir pramonės Rūmų, Mogiliovo srities Ekonomikos komiteto  atstovai.

Susitikime dalyvavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Sigitas Gailiūnas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Sigitas Gailiūnas sveikindamas susirinkusius, pažymėjo, kad ekonominiai santykiai tarp Lietuvos ir Baltarusijos vystosi. Dvišalė prekybos apyvarta siekia 1,6 mlrd. EUR. Baltarusija yra 10 prekybos partnerė.Taip pat tiesioginės TUI siekia 1 mlrd. EUR. Taip pat yra ir neišnaudotų galimybių bendradarbiauti, todėl tokie verslų susitikimai suteikia tiesioginiu bendravimu didesnio pasitikėjimo ir abipusiai naudingų sprendimų.

Susitikimą moderavo Šiaulių prekybos, pramonės iramatų rūmų tarybos narys, UAB „Metalo prekyba“ prezidentas JurgisČepulis.

Susitikimo metu Lietuvos Respublikoje AleksandrasKorolis pristatė naujausias Baltarusijos ekonomikos raidos tendencijas, Lietuvos ir Baltarusijos verslo bendradarbiavimo plėtros galimybes. Mogiliovo srities Ekonomikos komiteto pirmininkas Ruslan Strachar susitikimo metu pristatė  Mogiliovo srities raidą ir prioritetinius projektus. Mogiliovo Laisvosios ekonominės zonos vadovas Andrej Jarcev pristatė galimybes vystyti gamybą bei verslą, valstybės teikiamą paramą užsienio investuotojams, bei pasidžiaugė sėkmingais partnerystės pavyzdžiais su Mogiliovo LEZ veiklą vystančiomis ir plėtrą planuojančiomis Lietuvos įmonėmis.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška  pristatė Rūmų – verslo partnerio teikiamas galimybes verslui vystant  tarptautinį bendradarbiavimą ir Šiaulių regiono ir miesto investicinę aplinką. Džiugu, kad pernai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Šiaulių ir Mogiliovo Prekybos ir pramonės rūmų sėkmingai įgyvendinama.

Renginio metu vyko B2B susitikimai su didžiųjų Baltarusijos kompanijų atstovais: ИП«БАРРО» (įmonė gamina įvairius čiužinius),  ОАО «Бумажная фабрика«Спартак» (įmonė šiuo metu gamina daugiau nei 20 produktų: gofruotą popierių; popierių tualetinio popieriaus, servetėlių ir popierinių rankšluosčių gamybai; gofruotą kartoną ir t.t.), Государственное предприятие «Управляющаякомпания холдинга «БЦК» (didžiausias cemento ir gelžbetonio gaminių tiekėjas Baltarusijoje), СЗАО «МВЗ» (pagrindinės įmonės veiklos: geležinkelio riedmenų gamyba; nespecializuota ne maisto produktų didmeninė prekyba).

Susitikimuose dalyvavo  UAB „Grafų baldai“, UAB“Multimeda“, UAB „Jupojos statybinės medžiagos“, UAB „Talalita“, UAB „Serpantinas“, UAB „Redal“, IĮ J.Sinekojo, UAB „Kalvis“, UAB „VOLLIT“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“UAB „R.BALTIC“  atstovai. Renginio metu Šiaulių ir Panevėžio regionų įmonės pasikeitė kontaktais ir sutarė dėl bendradarbiavimo galimybių. Susitikimuose dalyvavo ne tik naujų plėtros rinkų ieškančios įmonės, bet ir su atvykusiomis Baltarusijos kompanijomis jau bendradarbiaujančių įmonių  atstovai.

 

 

 

 

Renginio dalyvių pranešimų medžiaga:


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 230 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums