Europos Komisija patikslino ketvirtos produktų kategorijos (lakštai, padengti arba apvilkti metalu) importo kvotas atskiroms valstybėms. Komisijos reglamentas (ES) 2021/1091: Lietuvių kalba https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32021R1091&from=LT

Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Okredo – atvira įmonių duomenų platforma jūsų verslo augimui, greičiui ir energijai

Pristatome atsinaujinusią atvirų duomenų platformą Okredo (buvusi Abalt) www.okredo.com kurioje rasite visų Lietuvos įmonių duomenis: finansines ataskaitas ir išvestinius finansinius rodiklius, kredito rizikos reitingus, verslo sąsajas,įmonių vertes, autoparko sudėtį, skolas valstybei ir kt.

Naudokite www.okredo.com verslo partnerių paieškai, vertinkite naujų ir esamų klientų finansinį pajėgumą bei pardavimų potencialą. Pažinkite savo klientus ir partnerius dar geriau, planuokite savo pardavimų augimą patogiau, o rizikas vertinkite tiksliau.

 

Skaityti daugiau

Startuoja priemonė „Kūrybiniai čekiai COVID-19“

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama netechnologinių inovacijų kūrimą ir diegimą, skelbia kvietimą teikti paraiškas pagal naują Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Kūrybiniai čekiai COVID-19“. Šiuo kvietimu numatyta paskirstyti 7 mln. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Nuo šiandien, liepos 16 d., Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) priima paraiškas projektams finansuoti pagal priemonę „Kūrybiniai čekiai COVID-19“, skirtą originaliems produktų sprendimams – netechnologinėms inovacijoms sukurti ir diegti. Startuojančia priemone siekiama paskatinti verslą naudotis kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriuje veikiančių subjektų teikiamomis inovatyviomis paslaugomis, kurti ir diegti originalius dizaino bei rinkodaros sprendimus, pasitelkiant meninę, kultūrinę raišką.

Skaityti daugiau

200 eurų valstybės stipendijas gaus matematikos, informatikos ir inžinerijos studentai

Ekonomikos ir inovacijų ministerija tęsia tikslinių skatinamųjų stipendijų STEM (angl. science, technology, engineering, maths) studijų krypties programą regioninėse aukštosiose mokyklose. 200 eurų dydžio kasmėnesines nevardines tikslines stipendijas planuojama skirti aukštųjų mokyklų studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas inžinerijos, matematikos ir informatikos programas, kurios aktualios investuojantiesiems Lietuvoje. Praėjusiais metais skyrus analogiškas tikslines stipendijas, beveik du kartus padidėjo priėmimas į STEM krypties studijų programas, o jas rinkosi daugiau gabių moksleivių ir per mokslo metus perpus mažiau studentų metė studijas. 

Skaityti daugiau

Sveikiname naujus Rūmų narius!

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai buria tiek jauną, tiek jau brandų verslą aktyviai bendrystei, atstovauja ir gina verslo interesus regione ir Lietuvoje. Sveikiname prie Rūmų verslo bendruomenės prisijungus naujas įmones ir verslininkus!

Skaityti daugiau

Išvykstamasis tarybos posėdis į Akmenę

Šiaulių PPAR tarybos nariai, komitetų pirmininkai lankėsi Akmenėje.Susipažino su Akmenės LEZ ir šioje teritorijoje veikiančia UAB „Vakarų medienos grupė“, modernia Klaipėdos medienos įmone. Tai viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklą, į kurią investuota 146 mln. Eurų, sukurtos146 naujos darbo vietos. Į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą vidutiniškai investuota apie 1 mln. eurų. Naujosios gamyklos statybą VMG grupė pradėjo 2018-ųjų rugpjūtį. Projekto įgyvendinimo metu Akmenės laisvosios ekonominės zonos teritorijoje taip pat išplėtota infrastruktūra ir jos jungtys su pagrindinėmis šalies susisiekimo arterijomis – nutiesta geležinkelio atšaka, išvystytas regioninių kelių tinklas. VMG grupė į nuosavą riedmenų parką yra investavusi1,2 mln. eurų.

Skaityti daugiau

Pasikeitimai elektroninėje prekyboje 2021 metais

Nuo 2021-07-01 metų iš esmės keičiasi elektroninės prekybos apmokestinimo pridėtinės vertės mokesčių ir muitais tvarka, įsigalioja PVM ir Muitinės įstatymo pakeitimai, kurie turės įtakos PVM prievolėms, paslaugų teikimui ir nuotolinei prekybai. Taip pat nuo 2021-01-01 pradėjo galioti Europos parlamento ir tarybos direktyva dėl mokėjimo paslaugų vidaus rinkoje, kuria iš dalies keičiamos direktyvos 2002/65/EB, 2009/110/EB ir 2013/36/ES bei Reglamentas (ES) Nr. 1093/2010 ir panaikinama Direktyva 2007/64/EB.

Skaityti daugiau

Kviečiame dalyvauti programos „Kurk Lietuvai“ inicijuotoje įmonių apklausoje

Siekiant  identifikuoti specialistų, kalbančių užsienio kalbomis poreikį Lietuvos ekonomikos plėtrai svarbiausiuose sektoriuose bei paskatinti užsienio kalbų mokymą(si), „Kurk Lietuvai“ kartu su Investuok Lietuvoje atlieka įmonių apklausą. Mums svarbu, kad apklausa atlieptų ne tik Vilniaus ar Kauno, bet visos Lietuvos įmonių interesus, todėl kviečiame sudalyvauti apklausoje ir išsakyti Jūsų įmonės poreikius užsienio kalboms.

Skaityti daugiau

A. Armonaitė: iš pandemijos daug pasimokėme, laikas ekonomikai kilti aukštyn

COVID-19 sukelta krizė atskleidė, kaip svarbu sustiprinti Europos Sąjungos strateginę autonomiją, sumažinti produktų, infrastruktūros ir technologijų priklausomybę nuo trečiųjų šalių bei pramonei pereiti prie žiedinės ekonomikos. Lietuva yra pasirengusi šiems pokyčiams – įtakingo JAV portalo„Politico“ surengtoje atviroje diskusijoje teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Skaityti daugiau

Verslui paskirstyta paramos už daugiau nei 160 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 21 d. iš viso yra patvirtinusi 160,5 mln.eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 121mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 31,8 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 2,15 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,6 mln. eurų subsidijų.

Skaityti daugiau

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas pagal Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą priemonę

Siekiant didinti pastatų energinį efektyvumą, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra  paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą priemonę „Juridinių asmenų negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimo (modernizavimo), pasiekiant ne mažesnę kaip B pastato energinio naudingumo klasę ir sumažinant skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiaukaip 40 % lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo (modernizavimo)“.

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums