Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Nuotrauka Etaplius

Balta kava: Tvari įmonės veikla – misija įmanoma

Skaidriai ir atsakingai veikiantį verslą vienijanti iniciatyva „Baltoji banga“ pakvietė Šiaulių verslo bendruomenę išgerti baltos kavos ir pasidalinti gerąja patirtimi diegiant tvarios veiklos principus savo veikloje. Renginyje, kartu su Audrone Alijošiūte Paulauskiene, socialinės verslo atsakomybės, darnaus vystymosi politikos eksperte, verslo atstovai diskutavo, koks veikimas yra tvarus, kokie yra pagrindiniai darnios veiklos elementai, kodėl įmonės turi judėti link tvaraus veikimo, kokia yra Šiaulių regione veikiančių verslų patirtis ir iššūkiai judant tvarumo link.

Skaityti daugiau

Biotechnologijų srities įmonių projektams – 14 mln. eurų parama

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama prioritetinio Lietuvoje biotechnologijų sektoriaus plėtrą, skelbia kvietimą šio sektoriaus įmonėms, tarp jų ir startuoliams, teikti paraiškas pagal naująją priemonę „Biotechnologijų srities pramonės plėtra Lietuvoje“.  Šiuo kvietimu numatyta paskirstyti 13,7 mln. eurų.

Skaityti daugiau

Sveikiname naujus Rūmų narius!

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai buria tiek jauną, tiek jau brandų verslą aktyviai bendrystei, atstovauja ir gina verslo interesus regione ir Lietuvoje.Sveikiname prie Rūmų verslo bendruomenės prisijungus naujas įmones ir verslininkus!

Spalio 1 d.prie Rūmų bendruomenės prisijungė šios įmonės:

Skaityti daugiau

Susitikime su Ministre Pirmininke aptarti užimtumo ir migracijos klausimai

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius, kartu su kitų Verslo organizacijų vadovais, dalyvavo susitikime su LR Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte užimtumo ir migracijos klausimams aptarti. Susitikimo metu Verslo organizacijų vadovai Vyriausybės vadovei pristatė pasiūlymus, kaip tobulinti migracijos procesus Lietuvoje.

Skaityti daugiau

Registracijos problema eksportuojantiems į Egiptą

Europos Sąjungos delegacija Kaire pranešė, kad Europos Komisijos Teisės tarnyba atlieka tyrimą įvertinti, ar Egipto reikalavimas privalomai registruotis Europos Sąjungos įmonėms, eksportuojančioms prekes į Egiptą, yra teisėtas. Pastaruosius metus ES eksportuotojams tenka nepagrįstai ilgai laukti tokio privalomo registravimo procedūrų pabaigos. Europos Komisija ketina suteikti Egiptui paskutinę galimybę („a hard deadline“) iki 2021-10-30 įregistruoti visas to tebelaukiančias, bet administracinius reikalavimus įvykdžiusiais ES įmones. Tuo pačiu metu ES Delegacija Kaire atkreipė dėmesį, kad dažnai ES įmonės nesulaukia būtinos registracijos pabaigos dėl nebegaliojančio kokybės sertifikato, - siūloma jį iš anksto atsinaujinti.

Skaityti daugiau

Prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojimai

Antradienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir„Darbo žvaigždės“ apdovanojimus. Daugelį laureatų lėmė investicijos į naujus gamybinius pajėgumus, tvariuosius sprendimus ir aktyvią naujų rinkų paiešką.

 

Skaityti daugiau

Reikalavimai gamybos įmonėms

NVSC Šiaulių departamentas informuoja kad nuo š. m. rugsėjo 13 d. gamybos įmonių darbuotojų veikla įtraukta į Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąrašą (nuoroda į teisė aktą: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.79699/HjDGufwYEE?jfwid=-2nxhns0kr). Pagal minėtame teisės akte nustatytą tvarką, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino metu gamybos įmonių darbuotojai, turintys tiesioginį kontaktą darbo funkcijų atlikimo ar veiklos vykdymo vietoje su kitais asmenimis, turi periodiškai tikrintis, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar)karantinas.

Skaityti daugiau

Didėja trečiųjų šalių piliečius priimančių įmonių atsakomybė

Priimdama komandiruotą darbuotoją, kuris yra trečiosios šalies pilietis, Lietuvos įmonė tampa atsakinga, jei kitoje valstybėje šis darbuotojas yra įdarbintas nelegaliai.

Nuo 2021 m. birželio 15 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 56 straipsnio pakeitimas, numatantis, kad Lietuvos Respublikoje veikiančios įmonės, priėmusios laikinai dirbti trečiųjų šalių piliečius, komandiruotus iš užsienio įmonių, yra atsakingos už šių darbuotojų darbo Lietuvoje teisėtumą. Nelegalaus darbo kontrolę vykdančioms institucijoms nustačius, kad į Lietuvos įmonę komandiruotas užsienietis dirba nelegaliai (nėra įdarbintas siunčiančioje įmonėje), darbuotojus priimančiai Lietuvos įmonei skiriama nuo 868 iki 2 896 eurų bauda už kiekvieną nelegaliai dirbusį trečiosios šalies pilietį, išskyrus atvejį, kai priimančioji Lietuvos įmonė raštu iš siunčiančiosios užsienio įmonės pareikalavo pateikti trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo dokumentus. Be to, nustačius, kad komandiruotas trečiosios šalies pilietis dirba nelegaliai,jį priėmusi įmonė yra subsidiariai atsakinga už nelegaliai dirbusiam užsieniečiui sumokėtino darbo užmokesčio ir užsieniečio grąžinimo išlaidas.

Skaityti daugiau

Susisiekimo ministro M. Skuodžio vizitas

Prezidento Vyčio Lembučio kvietimu, Rūmu nariai, Transporto ir logistikos bei pramonės komitetų pirmininkai Rūmuose susitiko su susisiekimo ministru M. Skuodžiu ir jo komanda. Ministras pristatė planuojamus ir vykdomus darbus, infrastruktūrinius projektus regione ir Šiaulių mieste. Patikino, kad bendras projektas su miesto savivaldybe - geležinkelio vėžė  Zokniuose - bus užbaigtas dar šiais metais.

Skaityti daugiau

Verslui perorientuoti į elektroninę erdvę – 40 mln. eurų ES investicijų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas ES paramai gauti pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“. Pagal šią priemonę verslas gali diegti informacines technologijas verslo sandoriams valdyti elektroniniu būdu. Priemonei skirta 40 mln. eurų.

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums