Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Pramonė siūlo darbuotojus skiepyti vienu metu, siūlo savo lėšas ir išteklius

Daugiau kaip 2000 įmonių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) penktadienį kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį bei ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę siūlydama svarstyti darbuotojų skiepijimo įmonėse vienu metu galimybę. Asociacija taip pat akcentuoja, kad verslas būtų pasirengęs organizuoti skiepijimo įmonėse procesą,kurį vykdytų savo lėšomis ir jėgomis.

Skaityti daugiau

Su Šventom Velykom!

Šiaulių miesto VVG ataskaita

ŠIAULIŲ MIESTO VIETOS VEIKLOS GRUPĖ parengė Šiaulių miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo ataskaitą už 2020 m.

Skaityti daugiau

Susipriešinimas dėl ES minimalaus darbo užmokesčio direktyvos

Alfredas Jonuška, EESRK darbdavių grupės narys  2021-02-24

ES komisija teikiama direktyva siūlo vienodinti minimalaus  darbo užmokesčio nustatymą šalyse narėse. Šį klausimą nagrinėja Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas ir turi pateikti savo nuomonę. Stebimas susipriešinimas tarp socialinių partnerių ir komiteto narių grupių: darbdavių ir darbuotojų organizacijų atstovų.

 Miniamalaus atlygio nustatymas šalyse narėse turi skirtingas tradicijas ir tvarkas. Daugelyje tai įtvirtinama kolektyvinėmis sutartimis ar trišalėse tarybose. Ši direktyva nubrauktų visus ES šalių profsąjungų ir darbdavių organizacijų susitarimus. Todėl komiteto  darbdavių grupė mano, kad minimalaus darbo užmokesčio nustatymas priklauso nuo nacionalinių susitarimų lygio, atsižvelgiant į konkrečius nacionalinių sistemų ypatumus.

Skaityti daugiau

Reikalingiausios profesijos Šiaulių ir Telšių regiono įmonėse

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Šiaulių miesto ir regionų savivaldybėmis, švietimo įstaigomis bei VšĮ “Investuok Lietuvoje”, metų pabaigoje atliko verslo įmonių apklausą, kuria siekta nustatyti reikalingiausių profesijų poreikį regione ir įvertinti, kaip galima prisidėti prie efektyvesnio mokymo programų tobulinimo, didinant jų atitiktį verslo ir visuomenės poreikiams. 

Norime padėkoti visoms įmonėms ir organizacijoms dalyvavusioms šiame tyrime. Esame dėkingi už Jūsų atsakingą požiūrį ir kviečiame susipažinti su apklausos rezultatais.

 

Skaityti daugiau

Verslo taryboje aktyvios diskusijos tvariems sprendimams rasti

Vakar Šiaulių miesto Verslo tarybos nariai - verslo organizacijų ir miesto savivaldybės vadovai -  aptarė svarbius miestui ir verslui klausimus. Posėdžio pradžioje svarstytas infrastruktūros mokesčio klausimas Šiaulių mieste. Savivaldybės atstovai pateikė savivaldybės sprendimo projektines nuostatas. Akcentuota, kad tai privalomas infrastruktūros įstatymo reikalavimas, tačiau buvo sutarta, kad mokesčio įgyvendinimas nukeliamas maksimaliai galimam terminui, t.y. iki liepos 1 d. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pakomentavo ir suplanuotus konkrečius mokesčio dydžius bei pabrėžė, kad, miesto tarybai pritarus, tai būtų vieni mažiausi tokio tipo mokesčiai Lietuvoje. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas akcentavo, kad įstatymas yra įsigaliojęs ir tarybai priimti sprendimą bus privaloma,  lieka tik galimybė investuojantiems nemokėti šio mokesčio, jei suskubs išsiimti statybos leidimus iki šių metų liepos 1 d. Mokestis bus privalomas visiems savininkams prieš išimant statybos leidimus pastatų statybai ir/ar rekonstrukcijai. Verslo atstovai kritikavo mokestį ir jo neigiamą poveikį investicijų pritraukimui Šiauliuose bei jo neigiamą poveikį naujų darbo vietų kūrimui. Šiaulių PPAR prezidentas Vytis Lembutis pakvietė išnaudoti laiką iki sprendimo priėmimo konkrečioms diskusijoms dėl šio mokesčio pagrįstumo ir galimo atšaukimo/koregavimo.

Skaityti daugiau

Keičiasi Šiaulių PPAR elektroninio pašto adresai

Informuojame, kad pasikeitė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų domeno adresas. Mūsų naujas adresas yra siauliai@sccic.lt,  darbuotojų elektroninio pašto adreso struktūra: vardas.pavarde@sccic.lt

Nuo šiol bendraukime naujais adresais!

Skaityti daugiau

Paskelbtas EU4BCC kvietimas teikti paraiškas ir informacinių renginių datos!

Verslą vienijančios organizacijos, veikiančios bio-maisto, vyno, kūrybinių industrijų, tekstilės ar turizmo sektoriuose gali teikti paraiškas B2B susitikimų, mokomųjų vizitų ir kitų veiklų įgyvendinimui. Paraiškos priimamos iki balandžio 30 d.

Skaityti daugiau

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kviečia labiausiai nukentėjusioms įmonėms taikyti tikslines priemones

Įvertinę karantino sąlygomis veikiančio verslo situaciją, regionų specifiką, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, Lietuvos bankų asociaciją dėl tikslinių paramos priemonių taikymo. Atsakymuose teigiamai įvertinti pastebėjimai ir siūlomos priemonės, išreikštas pozityvus siekis išgirsti tai,kas verslo požiūriu kelia problemas ir norima jas spręsti.

Skaityti daugiau

Verslui pristatytos Valstybės pagalbos, teikiamos per INVEGĄ, priemonės

Asta Slapšienė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos” (INVEGA) Marketingo skyriaus vadovė verslo atstovams pristatė Valstybės pagalbos, teikiamos per INVEGĄ, priemonių paketą, panaudotas ir esamas lėšas, naujausias, nukentėjusiems nuo COVID-19, priemones verslui: garantijas dėl kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo, paskolas kelionių organizatoriams ir viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjams, tiesiogines COVID-19 paskolas bei tęstines finansines priemones verslui.

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 269 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums