Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Sveikiname naujus Rūmų narius!

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai buria tiek jauną, tiek jau brandų verslą aktyviai bendrystei, atstovauja ir gina verslo interesus regione ir Lietuvoje. Sveikiname prie Rūmų verslo bendruomenės prisijungus naujas įmones ir verslininkus!

Skaityti daugiau

Rūmų bendruomenės susitikimas su LR VRM ministre A. Bilotaite

Šiandien Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai ir rūmų bendruomenės nariai susitiko su LR Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, viceministrais Arnoldu Abramavičiumi ir Vitalij Dmitrijev, aptarti verslo keliamų klausimų.

Skaityti daugiau

Renkame grupes į sektorinius mokymus, dalinai kompensuojamus ES lėšomis.

IŠSKIRTINIS PASIŪLYMAS MAŽOMS IR LABAI MAŽOMS GAMYBINĖMS ĮMONĖMS!

Gamybininkų užduotis – pagaminti GREITAI, KOKYBIŠKAI IR PIGIAI. Jei ieškote sprendimų, kaip MINIMIZUOTI RESURSUS, EFEKTYVINTI PROCESUS, DIDINTI IŠEIGĄ, kaip padaryti gamybos valdymą maksimaliai efektyvų, sutrumpinti ciklą bei produkto įvedimo laiką, tobulinant gamybos procesus ir suteikti greitą reakciją į rinkos pokyčius, šie mokymai kaip tik Jums.

Skaityti daugiau

Susitikime – prekybos, pramonės ir amatų rūmų klausimai Susisiekimo ministerijai

Susitikime su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, viceministrais Agne Vaiciukevičiūte, Loreta Maskalioviene bei kancleriu Ramūnu Dilba pateikti net 26 prekybos, pramonės ir amatų rūmų klausimai, apimantys geležinkelio, krovininio, viešojo,oro ir vandens transporto sritis.

 

Skaityti daugiau

Kviečiame dalyvauti konkurse „Lietuvos eksporto prizas 2020”

Dėl galingiausio Lietuvos ekonomikos variklio vardo rungtis gali visos Lietuvoje registruotos gamybos ar paslaugų eksporto įmonės bei kitos su užsienio prekyba susijusios institucijos, nepriklausomai nuo jų narystės Rūmuose, asociacijose, konfederacijose ar kituose susivienijimuose.

Skaityti daugiau

Startuoja pirmasis pagalbos verslui paketas: subsidijos ir paskolos

Ekonomikos ir Inovacijų ministerija informuoja, nuo trečiadienio,  sausio 20 d., verslas jau gali teikti paraiškas gauti subsidijas ir lengvatines paskolas. Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengto pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų– 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, 30 mln. eurų – paskoloms.

Skaityti daugiau

VMI: leidžiami atskaitymai – ne tik darbuotojų Covid-19 testavimui skiriamos lėšos, bet ir kitos dėl pandemijos patirtos išlaidos

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad ekstremalios situacijos dėl COVID-19 metu įmonės patirtos išlaidos darbuotojams atliktiems testams ir skiepams priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jos laikomos būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidomis. Tokiu atveju laikytina, kad darbuotojas asmeninės naudos negavo, todėl gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) įstatymo nuostatos netaikomos.

Skaityti daugiau

Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas papildytas Šiaulių PPAR pateiktais pasiūlymais

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi Šiaulių PPAR teiktus siūlymus ir pastabas dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP), priėmė ir atsižvelgė į siūlymus vystant Panevėžio –Šiaulių partnerystę, įsisavinti ir Šiaulių oro uosto teikiamą mobilumo paslaugų ir ekonominį potencialą; plečiant krovinių logistikos galimybes oro transportu reikia išlaikyti bei stiprinti tarptautinį Šiaulių karinį oro uostą, orientuojantis į krovinių gabenimą oro transportu ir užtikrinant tam reikalingą infrastruktūrą; modernizuoti kelio atkarpą Šeduva – Panevėžys. Į dalį teiktų siūlymų atsižvelgta iš dalies. Kviečiame susipažinti su pasiūlymų priėmimo ar atmetimo motyvais bei pastabų įvertinimu.

Skaityti daugiau

Aktualios nuorodos ir informacija Lietuvos verslui, prekiaujančiam su JK – pokyčiai po pereinamojo laikotarpio pabaigos

2020 m. gruodžio 24 dieną buvo paskelbta apie pasiektą prekybos tarp JK ir ES susitarimą. ES lyderiai pasirašė susitarimą su JK. Pilnas susitarimo tekstas (1246 puslapiai) gali būti rastas nuorodoje čia, susitarimo 33 puslapių santrauka– čia. Nuo 2021 m. sausio 1 d. prekybiniai santykiai tarp Britanijos ir Europos Sąjungos bus vystomi pagal bendrą sutartį, kurioje išsamiai išdėstytos prekybos, muitų, muitinių veiklos, judumo sąlygos ir procedūros.Lietuvos verslo informacijos portalo www.verslilietuva.lt specialioje skiltyje „Brexit“skelbiama aktuali informacija verslui, vykdančiam prekybą su JK. Puslapyje pateikiama verslui svarbi informacija apie tarifinius ir netarifinius barjerus, dalijamasi aktualiausiomis Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos publikacijomis, pateikiami aktualūs analitiniai komentarai apie „Brexito“ poveikį verslui.

Skaityti daugiau

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia išaiškinimus dėl konkrečių prekybos ir paslaugų teikimo karantino metu

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. gruodžio 14 d. nutarimu Nr.1418 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr.1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo“nuo 2020 m. gruodžio 16 d. sugriežtintos karantino režimo sąlygos ir įsigaliojo tam tikri verslo veiklos apribojimai, kuriais siekiama suvaldyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą Lietuvoje. Sugriežtinto karantino laikotarpiu veiklą gali vykdyti parduotuvės (įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centuose),kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių, ortopedijos techninių priemonių ir laidojimo reikmenų pardavimas. Taip pat galima maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose, lauko prekyba eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms. Vykdant išvardintas veiklas turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo (VESOC) nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 269 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums