Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Startuoja dar dvi valstybės paramos priemonės COVID-19 paveiktoms įmonėms

Siekiant palengvinti dėl COVID19 su finansiniai sunkumais susiduriančiam verslui startuoja dar dvi naujos finansinės priemonės: „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“ ir „Portfelinės garantijos paskoloms 2”.

Skaityti daugiau

Juridinių asmenų susirinkimai turėtų vykti nuotoliniu būdu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija rekomenduoja, kad karantino laikotarpiu juridinių asmenų (asociacijų, viešųjų įstaigų, bendrijų, bendrovių ir kt.) dalyvių susirinkimų organizavimas vyktų nuotoliniu būdu, t. y. juridiniai asmenys turėtų sudaryti galimybes sprendimus priimti balsuojant raštu ar dalyvaujant elektroninių ryšių priemonių pagalba.

Skaityti daugiau

Lengvatinė paskola padės nedidelėms įmonėms dėl joms neapmokėtų sąskaitų

Jei jūsų įmonė – nedidelė, o jūsų paslaugas ar prekes pirkusios įmonės dėl paskelbto karantino nebepajėgia apmokėti jūsų sąskaitų, galėsite pasinaudoti priemone „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (toliau – paskolos ASAP). Ši greitai ir paprastai suteikiama paskola skirta apmokėti nedidelių verslo įmonių sąskaitoms, kurios buvo išrašytos iki karantino paskelbimo (nuo š. m. sausio 16d. iki kovo 16 d. dienos).

Skaityti daugiau

VMI papildė sąrašą: pagalbos priemonės dėl COVID-19 automatiškai taikomos jau 50 tūkst. įmonių

2020 m. balandžio 9 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad papildė įmonių, kurioms be prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19, sąrašą, dabar jame daugiau kaip 50 tūkst. įmonių. Sąraše esančios įmonės automatiškai, be prašymo, atleidžiamos nuo delspinigių, joms nebus pradėti mokesčių išieškojimo veiksmai. Analogiškos pagalbos priemonės galioja ir socialinio draudimo įmokoms.

Skaityti daugiau

INVEGA administruojamos priemonės Lietuvos verslui

Priemonės, skirtos sumažinti neigiamą COVID-19 poveikį verslui.

Skaityti daugiau

Valstybės pagalba verslui dėl COVID-19. Pagrindinės kryptys

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos parengta informacijos suvestinė 2020-04-01

Skaityti daugiau

Ką juridinių asmenų dalyviai (vadovai, akcininkai) turėtų žinoti apie finansinius sunkumus COVID-19 laikotarpiu. Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo taikymas

Tiek COVID-19 karantino paskelbimas Lietuvoje, tiek šios epidemijos pasekmės visame pasaulyje neišvengiamai palies didžiosios dalies įmonių veiklą ir jų rodiklius. Atsižvelgiant į tai, kad ekstremali situacija, ribojanti juridinių asmenų veiklą, tęsiasi jau trečia savaitę, ir panašu, kad tokia situacija greitai nesibaigs, siūlau įmonėms įsivertinti savo mokėjimų ar paslaugų tiekimo sunkumus – kokia yra minėtų rodiklių kritimo tendencija ir kokias kiek galima objektyvesnes prognozes juridinių asmenų dalyviai gali padaryti įsivertinę COVID-19 karantino situaciją nuo jos paskelbimo 2020 m. kovo 16 d. Ir tada išsikelti sau klausimą, ar įmonės padėtis nesukelia Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo taikymo galimybės ar pareigos?

Skaityti daugiau

Prašome atsakyti į klausimus, padedančius formuoti verslo poziciją

Šiuo metu vyksta naujų pagalbos verslui priemonių sąlygų aptarimas ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) atstovai aktyviai dalyvauja šiame procese. Tačiau siūlant priemonių sąlygas, būtina žinoti, kokioje realioje situacijoje yra atsidūrusios regiono įmonės. Tuo tikslu Rūmai vykdo Anoniminę Rūmų narių apklausą – “DĖL KORONAVIRUSO (COVID-19) GRĖSMĖS MAŽINIMO PRIEMONIŲ PASEKMIŲ VERSLUI”

Skaityti daugiau

Medikų, medicinos įstaigų gauta parama yra neapmokestinama, paramą teikiantiems verslininkams - mokesčių lengvatos

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — VMI) informuoja, kad pinigais, maistu, apsaugos priemonėmis medicinos įstaigas remiančių verslininkų bei lėšas renkančių labdaros ir paramos fondų teikiama pagalba pripažįstama parama mokesčių tikslais, todėl verslininkai galės pasinaudoti mokesčių lengvatomis;  paramą gavusiems medikams ir medicinos įstaigoms jokių papildomų mokėtinų mokesčių neatsiras.

Skaityti daugiau

Laikinosios rekomendacijos dėl patalpų ir paviršių valymo bei dezinfekcijos, COVID-19 prevencijai ir coronaviruso infekcijos kontrolei

Egidijus Bandza (QUALITAS PRIMUM) dalinasi laikinosiomis rekomendacijomis dėl patalpų ir paviršių valymo bei dezinfekcijos, COVID-19 prevencijai ir coronaviruso infekcijos kontrolei. "Teko pastebėti, kad skirtinguose šaltiniuose yra pateikiam nevienoda informacija apie šiuo metu (t.y. kol turime COVID-19) reikalingą ar rekomenduojamą patalpų ir paviršių valymą ir dezinfekciją. Sulaukiame daug užklausų ir skambučių tiek iš žmonių, tiek verslo ir viešųjų įstaigų, klausiančių kaip reikia elgtis, ką daryti, kaip valyti ir dezinfekuoti. Dalinamės su jumis parengtomis laikinosiomis rekomendacijomis, kad visi panašiai vienodai žinotume kokios yra pateikiamos oficialių šaltinių laikinosios rekomendacijos".

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 255 įmones, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums