Į pradžią path-separator Naujienos

Naujienos

Dėl COVID-19 pandemijos INVEGA eksporto kredito garantijos teikiamos ir eksportuojantiems į Europą

Dėl COVID-19 pandemijos Europos Komisija (EK) laikinai išplėtė didesnės rizikos eksporto rinkų apibrėžimą, įtraukdama ir Europos Sąjungos (ES) nares bei kitas valstybes iki šiol laikytas mažai rizikingomis. Šis sprendimas leidžia Lietuvos nacionalinės plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) teikti eksporto kredito garantijas įmonėms, eksportuojančioms lietuviškas prekes ir į Europą. 

Skaityti daugiau

Didinamos pagalbos verslui finansavimo sumos ir lengvinami reikalavimai

Nuo šiandien įsigalioja Ekonomikos ir inovacijų ministerijos patvirtinti palengvinimai verslui pasinaudoti finansinėmis priemonėmis, kurie sudarys geresnes sąlygas gauti lengvatines paskolas ir paskolas sąskaitoms apmokėti bei palūkanoms kompensuoti.

Skaityti daugiau

Rekomendacijos darbdaviams, kai įmonės darbuotojui yra nustatytas COVID-19 atvejis

Valstybinė darbo inspekcija informuoja. Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją laikinosios papildomos atsargos priemonės taikomos, kol tęsis nepalanki epidemiologinė situacija. Susirgus įmonės darbuotojui svarbu laiku imtis priemonių, kad būtų sumažinta ligos išplitimo rizika tarp kitų įmonės darbuotojų.

Skaityti daugiau

Startuoja dar dvi valstybės paramos priemonės COVID-19 paveiktoms įmonėms

Siekiant palengvinti dėl COVID19 su finansiniai sunkumais susiduriančiam verslui startuoja dar dvi naujos finansinės priemonės: „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“ ir „Portfelinės garantijos paskoloms 2”.

Skaityti daugiau

Juridinių asmenų susirinkimai turėtų vykti nuotoliniu būdu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija rekomenduoja, kad karantino laikotarpiu juridinių asmenų (asociacijų, viešųjų įstaigų, bendrijų, bendrovių ir kt.) dalyvių susirinkimų organizavimas vyktų nuotoliniu būdu, t. y. juridiniai asmenys turėtų sudaryti galimybes sprendimus priimti balsuojant raštu ar dalyvaujant elektroninių ryšių priemonių pagalba.

Skaityti daugiau

Lengvatinė paskola padės nedidelėms įmonėms dėl joms neapmokėtų sąskaitų

Jei jūsų įmonė – nedidelė, o jūsų paslaugas ar prekes pirkusios įmonės dėl paskelbto karantino nebepajėgia apmokėti jūsų sąskaitų, galėsite pasinaudoti priemone „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (toliau – paskolos ASAP). Ši greitai ir paprastai suteikiama paskola skirta apmokėti nedidelių verslo įmonių sąskaitoms, kurios buvo išrašytos iki karantino paskelbimo (nuo š. m. sausio 16d. iki kovo 16 d. dienos).

Skaityti daugiau

VMI papildė sąrašą: pagalbos priemonės dėl COVID-19 automatiškai taikomos jau 50 tūkst. įmonių

2020 m. balandžio 9 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad papildė įmonių, kurioms be prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19, sąrašą, dabar jame daugiau kaip 50 tūkst. įmonių. Sąraše esančios įmonės automatiškai, be prašymo, atleidžiamos nuo delspinigių, joms nebus pradėti mokesčių išieškojimo veiksmai. Analogiškos pagalbos priemonės galioja ir socialinio draudimo įmokoms.

Skaityti daugiau

INVEGA administruojamos priemonės Lietuvos verslui

Priemonės, skirtos sumažinti neigiamą COVID-19 poveikį verslui.

Skaityti daugiau

Valstybės pagalba verslui dėl COVID-19. Pagrindinės kryptys

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos parengta informacijos suvestinė 2020-04-01

Skaityti daugiau
Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 269 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums