PAGALBOS MEDIKAMS SĄSKAITOJE JAU 8.150 €. Dėkojame įmonėms: UAB Bodesa, UAB Limega, UAB Laurema, UAB Grafų baldai, UAB Jukvas, UAB Darbintera, UAB Yvas, Konta LT, UAB Įžvalga, UAB Medicinos linija, Vaclovo Motiejūno, Volosovų šeimyna "FIESTA"

Auga Lietuvoje dirbančių užsieniečių skaičius
2019 10 30

„Sodra“ pristatė vyraujančias užsieniečių įdarbinimo tendencijas  Lietuvoje. Per metus Lietuvoje dirbančių užsieniečių skaičius  išaugo beveik 2 kartus. 

II šių metų ketvirtį Lietuvoje iš viso buvo 24,6 tūkstančio darbuotojų iš trečiųjų šalių, kurie dirbo nuolatinį darbą. 2018m. II ketvirtį tokių darbuotojų buvo 14,1 tūkstančio. „Sodra“ vadovė Julita Varanauskienė  tokius pokyčius vertina pozityviai, nes už šiuos darbuotojus yra mokamos socialinio draudimo įmokos. Tai prisideda prie socialinio draudimo sistemos tvarumo bei leidžia šiek tiek optimistiškiau prognozuoti šalies darbo užmokesčio fondo augimą.  

 Dominuojančios profesijos: sunkvežimiųvairuotojai (17 tūkst.); statybininkai, betonuotojai, tinkuotojai (2,1 tūkst); suvirintojai (1,2 tūkst.); elektrikai (300); lengvųjų ir taksi automobiliųvairuotojai (300); autobusų ir troleibusų vairuotojai (150);  virėjai (120);  įstaigų ir organizacijų vadovai (150) ir kt. Kol kas užsieniečiai yra pigesnė darbo jėga. Daugumos dirbančiųjų iš užsienio darbo užmokesčio pajamos svyruoja nuo minimalaus iki vidutinio darbo užmokesčio ir nusileidžia šalies darbuotojų pajamų vidurkiams. Pvz. visą mėnesį dirbusių virėjų užsieniečių vidutinės mėnesio pajamos birželį –774 eurai, o ne užsieniečių – 801 euras.    

Prognozuojama, kad ateityje šių darbuotojų tik daugės. Didėja ir poreikis užtikrinti vienodas socialines garantijas iš užsienio į Lietuvą atvykusiems darbuotojams, palengvinti administravimo naštą darbdaviams. To siekiant nuo rugsėjo įsigaliojo pakeistas Užsieniečių teisinės padėties įstatymas, pagal kurį užsieniečius įdarbinantys darbdaviai per „Sodros“ elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS) turės pateikti duomenis apie įdarbinamą žmogų, darbo sutarties pobūdį, komandiruotę bei kitą informaciją. Dėl to susitarė ir informacija nuo šiol dalinsis trys institucijos –„Sodra“, Užimtumo tarnyba, ir Valstybinė darbo inspekcija, o darbdaviai ją teiks naudodamiesi jau įprasta „Sodros“ elektronine draudėjų aptarnavimo sistema.

PRIMINIMAS VERSLUI. Teikti tokią informaciją reikės nuo lapkričio 4 dienos. Taip pat bus prašoma iki gruodžio 15 d pateikti duomenis apie užsieniečius, įdarbintus nuo rugsėjo 1 d iki lapkričio 3 d.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 240 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums