Europos Komisija patikslino ketvirtos produktų kategorijos (lakštai, padengti arba apvilkti metalu) importo kvotas atskiroms valstybėms. Komisijos reglamentas (ES) 2021/1091: Lietuvių kalba https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32021R1091&from=LT

„Karjerai renkuosi Šiaulius“: pirmoji duris atvėrė UAB „Laurema“
2017 01 16

Kuo kvėpuoja Šiaulių pramonė? Kokie specialistai turi didžiausias karjeros galimybes šio miesto įmonėse ir kaip nukreipti jaunus žmones sėkmingu profesiniu keliu? Į visus šiuos klausimus atsakymus bando rasti Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai (toliau – ŠPPAR), drauge su miesto įmonėmis inicijavę renginių ciklą „Karjerai renkuosi Šiaulius“. Apie tai rašo „Etaplius.lt“.

Aplankys dešimt įmonių

„Iniciatyvos metu pažangiausios Šiaulių miesto įmonės pas save į svečius pakvies bendrojo lavinimo mokyklų vadovus ir ugdymo karjerai specialistus,aukštojo mokslo įstaigų ir savivaldybės atstovus“ – sako ŠPPAR generalinis direktorius Alfredas Jonuška.

Nuo 2017 m. sausio iki gegužės mėnesio planuojama aplankyti dešimt Šiaulių miesto įmonių. Vizitų metu bus galima susipažinti su jų veikla, sužinoti apie darbuotojams keliamus profesinius ir asmeninius reikalavimus, aptarti bendradarbiavimo galimybes. „Tikimės, kad po šių vizitų kiekvienas išeis su mintimis, kaip tai, ką sužinojo, pritaikyti vaikų kompetencijų ugdymui“, – pastebi ŠPPAR Profesinio mokymo ir švietimo skyriaus vadovė Edita Grigaliauskienė.

Direktorė prie karuselės

Šiaulių miesto gimnazijų ir kitų mokslo įstaigų vadovams bei ugdymo karjerai konsultantams pirmoji duris atveria UAB „Laurema“,kurios pagrindinė veikla – šilkografinė spauda. Įdomus faktas: šį įmonė vienintelė Baltijos šalyse gamina laikinas tatuiruotes, kurios, kaip juokauja UAB „Laurema“ vadovė Jūratė Kasperavičienė, susilaukia ypač didelio susidomėjimo mokinių ekskursijų metu. Beje, tokias ekskursijas įmonė organizuoja nuolat. „Kas kitas, jei ne mes?“, – šypsosi J. Kasperavičienė, omeny turėdama būsimosios darbuotojų kartos ugdymą.

Panašioje ekskursijoje sudalyvauja ir mokyklų bei aukštojo mokslo įstaigų darbuotojai: jiems aprodomos įmonės patalpos, įrengimai, paaiškinami esminiai darbo principai. O štai Saulėtekio gimnazijos vadovė Jūratė Kaščiuškienė netgi išbando savo jėgas prie šilkografinės karuselės: ant baltos medžiagos audinio „atspaudžia“ UAB „Laurema“ logotipą.

Pirmas darbdavys blogiausias?

Bene labiausiai solidžius „ekskursantus“ domina, kokius gi mokslus yra baigę įmonėje dirbantys specialistai. Atsakymų jie išgirsta įvairių. „Kadangi mūsų sritis – šilkografija, o aukštosios mokyklos tokių specialistų neruošia, pas mus dirba labai įvairų išsilavinimą turintys žmonės. Tačiau kiekvienas, manau, yra atradęs savo vietą. Kaip vadovė aš stengiuosi įžvelgti, ką žmogus geba padaryti geriausiai, ir ką darydamas jis jaučiasi geriausiai. Ateityje mums reikės tokių žmonių, kokius turime dabar: mokančių dirbti komandoje ir bendrauti, nebijančių reikšti savo mintis ir siūlyti idėjas, nesėdinčių vietoje, veržlių, inovatyvių“, – sako J. Kasperavičienė.

Paklausta, ar ilgai užtrunka ieškodama darbuotojų, įmonės vadovė purto galvą – užtenka poros dienų. Tiesa, ne visi pateisina lūkesčius. „Pastebėjau, kad visuomet nusvylame, jeigu priimame žmogų, kuris ką tik baigė mokslus. Nes pirmas darbdavys kaip taisyklė yra pats blogiausias. Ir anksti ryte į darbą liepia ateiti, ir pusantro tūkstančio iškarto nemoka“, – juokiasi vadovė.

Amžina bėda: trūksta finansavimo?

Atlyginimas, žinoma, yra reikšmingas kriterijus, tačiau ne mažiau svarbu, kad pasirinkta profesija tiktų ir patiktų. „Labai smagu, kuomet į mūsų ekskursijas ateina 15-16 metų mokiniai ir jiems, kaip vėliau sako jų mokytojai, atsiranda drąsos galvoti apie ateitį. Matyt, mes parodome, ko reikia, kad galėtumei būti sėkmingas tam tikroje srityje, papasakojame apie tobulėjimą, reikalingas vidines savybes“, – įžvalgomis dalijasi UAB „Laurema“ vadybininkė-technologė Vilija Rakužaitė.

Romuvos gimnazijos direktorius Vytautas Giedraitis pritaria: pamatyti štai tokį linksmą ir energingą kolektyvą mokiniams iš tiesų pravartu. Tačiau jis apgailestauja, kad tokias iniciatyvas Šiauliuose galima suskaičiuoti ant rankos pirštų. „Problema slypi finansavime.Jeigu mes norime, kad vaikas dėl savo ateities apsispręstų dar mokykloje, su juo turi kažkas dirbti. Ta linkme dirbančių žmonių, deja, yra mažokai. Mokykloje trūksta žmonių, visi orientuoti į brandos egzaminų maratoną – ir mokytojai, ir vaikai, ir, galų gale, jų tėvai. O įmones, jog užsiimtų su vaikais, taip pat reikėtų motyvuoti, skirti lėšų“, – įsitikinęs V. Giedraitis.

Džiaugiasi ŠPPAR iniciatyva

Gimnazijos direktoriui prieštarauja į susitikimą atvykusi VšĮ „Verslios Lietuvos“ personalo vadovė Simona Gailiūnaitė. „Viskas mūsų rankose. Labai gerai, kad nesėdite ir nelaukiate, kol bus sukurtos kažkokios palankios sistemos. Kartais užtenka turėti nuoseklų planą ir žinoti, kaip dirbti. O įmonėms tokių iniciatyvų tikrai reikia. Juk kas bus, jeigu iš Šiaulių visi išvažiuos ir niekas nebegrįš? Kas bus jūsų bendradarbiai, kolegos, galų gale – klientai?“ – klausia ji.

S. Gailiūnaitė prasitaria iš bendros projektinės veiklos pažįstanti UAB „Laurema“ komercijos vadovą Igną Stankevičių. „O juk buvo vilionių dirbti Vilniuje, tiesa?“ – jauno ir gabaus vaikino pusėn žvilgteli ji. „Iš tikrųjų aš ir pati labai nustebau, kad Šiauliuose yra tiek pažangių įmonių.Pamenu, baigusi mokslus, rinkausi darbą didžiosiose bendrovėse, kurios buvo žinomos, nes turėjo lėšų save reklamuoti. Kad kas mane tuomet būtų nukreipęs kitur… Todėl dabar sveikinu ir džiaugiuosi ŠPPAR iniciatyva parodyti, kiek daug Šiauliuose yra įmonių, kuriose galima tobulėti, siekti profesinių aukštumų“, – šypsosi ji.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums