Konferencijoje ekonomistai diskutavo apie Šiaulių regiono problemas ir galimybes
2015 09 14

Rugsėjo 11 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje buvo surengta 4-oji mokslinė-praktinė konferencija „Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2015“, kurią suorganizavo Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto Ekonomikos katedra, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Šiaulių regiono ekonomistų asociacija.

Konferencijos moderatorė Šiaulių universiteto SMF Ekonomikos katedros vedėja prof. dr. Zita Tamašauskienė pažymėjo, kad konferencijos tikslas – burti akademinės bendruomenės, verslo ir viešojo sektoriaus atstovus. „Mums svarbu ne tik pristatyti mokslinių tyrimų rezultatus, bet taip pat labai svarbus yra mokslo, verslo ir savivaldos bendradarbiavimas. Todėl į konferencijas kviečiame skirtingų institucijų atstovus, kad jie pasidalytų savo patirtimi, įžvalgomis, kad aktualizuotų problemas. Visi kartu bandome ieškoti problemų sprendimo būdų.
Mūsų konferencijos skirtos regiono verslo ir ekonomikos perspektyvoms. Šiemet pranešėjai daugiau gilinosi į veiksnius, kurie lemia regiono ekonomikos augimą. Pirmieji pranešimai buvo skirti regiono darbo rinkos problemoms, migracijos poveikio, darbo paklausos ir pasiūlos tyrimams. Kiti pirmos dalies pranešimai buvo skirti investicijoms, nes nuo jų labai priklauso regiono ekonomikos raida. Antroje konferencijos dalyje buvo pristatytas tyrimas apie privataus ir viešojo sektoriaus partnerystės naudą (pranešėja prof. dr. Diana Cibulskienė). Žymi provizorė, farmakognostė ir ekologiškų vaistažolių platintoja, verslininkė J. Balvočiūtė perskaitė pranešimą „Kai hobis tampa verslu“, o AB „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas pateikė įžvalgas apie verslo galimybes Šiauliuose“, – sakė prof. dr. Zita Tamašauskienė.
„Konferencijai rengėmės ir idėjas generuojame ištisus metus. Džiaugiuosi, kad į konferencijos organizavimą integravosi keturios skirtingos institucijos: Šiaulių universiteto ekonomistai, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Šiaulių regiono ekonomistų asociacija. Deja, regioninės politikos sprendimai dažnai yra gana populistiški, per mažai konsultuojamasi su ekonomistais skaičiuojant sprendimų kaštus ir naudą. Kol nėra verslo ir valdžios susikalbėjimo, realaus proveržio tikėtis neverta. Valdžios atstovai ir politikai jaustųsi tvirčiau turėdami ekonomistų skaičiavimus ir tyrimus. Pinigų regionas visada turi galimybių gauti, tik yra klausimas, kaip juos pasiimti“, – pažymėjo Šiaulių regiono ekonomistų asociacijos prezidentė, Šiaulių universiteto SMF Ekonomikos katedros doc. dr. Dalia Rudytė.
Antrasis konferencijos moderatorius buvo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas. Pranešimus skaitė ir į konferencijos dalyvių klausimus atsakė VDU prof. dr. Violeta Pukelienė, ŠU Ekonomikos katedros prof. dr. Daiva Beržinskienė-Juozainienė, VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūros Komunikacijos skyriaus vyresnysis informavimo specialistas Deividas Petrulevičius, VŠĮ Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys ir kt.

Šiaulių universiteto komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotr.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 276 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums