PAGALBOS MEDIKAMS SĄSKAITOJE JAU 8.150 €. Dėkojame įmonėms: UAB Bodesa, UAB Limega, UAB Laurema, UAB Grafų baldai, UAB Jukvas, UAB Darbintera, UAB Yvas, Konta LT, UAB Įžvalga, UAB Medicinos linija, Vaclovo Motiejūno, Volosovų šeimyna "FIESTA"

Lietuvoje veikiantys Rūmai palaiko LLRI iniciatyvą
2019 10 30

Lietuvoje veikiantys Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai nepritaria kartu su 2020-ųjų biudžetu siūlomiems skubotiems, nepakankamai išdiskutuotiems su visuomene mokesčių (nekilnojamo turto, žemės mokesčių, akcizų ir kt.) pakeitimams.    

Rūmai kartu su dar  27 Lietuvoje veikiančiomis organizacijomis ir asociacijomis prisideda prie Lietuvos laisvosios rinkos instituto iniciatyvos – bendro kreipimosi į šalies vadovus: J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo Pirmininką Viktorą Pranskietį, Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, finansų ministrą Vilių Šapoką, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, žemės ūkio ministrą Andrių Palionį.

Atvirame laiške argumentuojama, kad siūlomi mokesčių pakeitimai ne tik iš esmės prieštarauja įgyvendintos mokesčių reformos tikslams, bet ir tęsia tradiciją mokesčių įstatymus rengti paskubomis, deramai neįvertinus jų galimo poveikio, nepaliekant pakankamai laiko gyventojams ir verslui prie jų prisitaikyti. Priėmus siūlomus pakeitimus, mokesčių mokėtojams liktų itin mažai laiko prie jų pristaikyti, dallies projektų įsigaliojimas numatytas jau nuo kitų metų pradžios. Įstatymų svarstymas skubos tvarka labai apsunkina visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų galimybę įsitraukti į teisėkūros procesą. Daugumos siūlomų mokesčių pakeitimų poveikio vertinimas atliktas atmestinai – jau dabar kyla abejonių dėl kai kurių projektų atitikties Konstitucijai. Aiškinamuosiuose raštuose neįvardijamos daugumos pasiūlymų neigiamos pasekmės, įtaka verslo sąlygoms, korupcijai ir kriminogeninei situacijai, vertinimai nėra grindžiami skaičiavimais. Dauguma šių mokesčių pakeitimų pažeidžia gyventojų ir verslo lūkesčius dėl darbo mokesčių naštos mažinimo ir mokesčių sistemos stabilumo. Pasirinktas laikas didinti mokesčius yra itin netinkamas. Siūlomi mokesčių pakeitimai didintų gyventojų, šalies verslo ir užsienio investuotojų nepasitikėjimą valstybę, todėl derėtų nekeisti galiojančiųmokesčių įstatymų; skirti daugiau laiko pasiūlymų analizei; svarstyti atsisakyti išimties, leidžiančios keisti mokesčių įstatymus kartu su biudžetu; siekiant subalansuoto biudžeto peržiūrėti valstybės išlaidas, didinti jų efektyvumą ir kt.

Visą Lietuvos laisvosios rinkos instituto parengtą laišką skaitykite čia: 

      


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 240 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums