Pramonė siūlo darbuotojus skiepyti vienu metu, siūlo savo lėšas ir išteklius
2021 04 07

Daugiau kaip 2000 įmonių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) penktadienį kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį bei ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę siūlydama svarstyti darbuotojų skiepijimo įmonėse vienu metu galimybę. Asociacija taip pat akcentuoja, kad verslas būtų pasirengęs organizuoti skiepijimo įmonėse procesą,kurį vykdytų savo lėšomis ir jėgomis.

Kreipimesi LPPARA dėsto, kad dalis verslo negali dirbti nuotoliniu būdu. Nepaisant taikomų visų įmanomų darbuotojų saugos priemonių, dalyje gamybos įmonių dėl veiklos specifikos atsiranda koronaviruso atvejų protrūkių.

Asociacijos skaičiavimais, 300 darbuotojų turinti ir pamainomis dirbanti gamybos įmonė, izoliuojanti vieną pamainą, per dešimt dienų vidutiniškai patiria 1,3 mln. eurų nuostolių dėl nepagamintos produkcijos, o tokios situacijos taip pat kenkia santykiams su klientais, sutartims ir reputacijai tiekimo grandinėse.

Dėl šios priežasties asociacija siūlo atsižvelgti į pramonės ir gamybos įmonių darbuotojų kuriamą ekonominę vertę, darbo pamainomis kontaktiniu būdu neišvengiamumą ir, didėjant gaunamų vakcinų skaičiui, svarstyti darbuotojų skiepijimo įmonėse vienu metu galimybę.

„Tokiu atveju įmonių darbuotojai imunitetą koronavirusui įgytų vienu metu.Įmonėse nereikėtų testuoti pagal bendrą gyventojų eilę ir amžiaus grupes dar neskiepytų darbuotojų, aiškintis, kurie iš jų jau paskiepyti, o kurie dar privalo būti testuojami ir/ar izoliuojami, t.y. būtų mažinama ir administracinė koronaviruso rizikos suvaldymo našta“, – rašoma kreipimesi.

Pasak asociacijos, jei Vyriausybė pritartų tokiai gamybos įmonių darbuotojų skiepijimo tvarkai, verslas yra pasirengęs organizuoti darbuotojų skiepijimo įmonėse procesą derinant su savivaldybių administracijomis savo lėšomis ir savo jėgomis, šitaip spartinant gyventojų skiepijimo tempus ir racionaliau panaudojant savivaldybių turimus išteklius kitų gyventojų grupių vakcinavimui.

Šiuo metu darbingo amžiaus gyventojai, nesantys rizikos ar kitose prioritetinėse grupėse, skiepijami nėra.

 

Daugiau informacijos:

Rimas Varkulevičius

Prezidentas

Lietuvos prekybos,pramonės ir amatų rūmų asociacija

rimas.varkulevicius@chambers.lt

+370 5 2612102


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 270 įmonių, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums