ŠIAULIAI SMART - INOVACIJOS, ŽINIOS IR GALIMYBĖS ŠIAULIAMS IR IŠ ŠIAULIŲ
2020 12 08

Kasmet lapkričio pabaigoje, gruodžio pradžioje Šiauliai tradiciškai tampa inovacijų, žinių ir galimybių centru. Šįmet dėl pandemijos apie verslą bei pasiekimus tarptautinėje konferencijoje bei kituose Šiauliai smart švietimo renginiuose nuspręsta kalbėti virtualiai. Paskutinės dvi savaitės buvo pilnos seminarų, diskusijų bei renginių, skirtų ir verslininkams, ir darbuotojams, ir moksleiviams.

Kaip keisime kursą po 2020-ųjų šoko terapijos?

Viruso COVID-19 pandemija smogė stipriai ir netikėtai. Kokios transformacijos laukia, jai nuslūgus? Kaip neiššvaistyti pandemijos metu įgytų ir vis dar įgyjamų pamokų? Atsakymų į šiuos klausimus ieškota lapkričio 26 d. nuotoliniu būdu vykusioje konferencijoje „Kursas po 2020-ųjų šoko terapijos – regionų ekonomikos transformacija“. Pranešimus skaitė Europos Komisijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius, EK atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Europos prekybos, pramonės rūmų asociacijos vadovas Benas Buttersas, organizacijos „SMEUnited“ generalinė sekretorė Véronique Willems, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Diskusijoje dalyvavo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis, UAB „Baltik Vairas” generalinis direktorius Žilvinas Dubosas, Šiaulių universiteto laikinai pareigas einanti mokslo ir meno prorektorė, profesorė Diana Cibulskienė, UAB „Vakarų medienos grupė“ generalinis direktorius Egidijus Mockus. Kalbėta apie būtinus ekonomikos struktūros pokyčius, žaliąją pertvarką, skaitmenizaciją ir iššūkius verslui. Su ES parama ekonomikai atsigauti po pandemijos bus pinigų, bet, kaip atsiųstame sveikinime akcentavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, regionai turi būti aktyvūs ir deramai tam pasiruošti. Būtina skatinti gyventojus mokytis visą gyvenimą, regionuose vystyti mokslo įstaigas. Norint pritraukti tiesiogines investicijas, regionuose būtinos mokesčių lengvatos ir galimybių zonos verslui.

Konferenciją online buvo galima pasiekti „Facebook“ ir ZOOM platformose, Alfa portale. Nors virtuali koncepcija atima betarpiško bendravimo džiaugsmą ir naudą, vis tik pliusų irgi yra. Vienas jų – didesnis auditorijos mastas bei plati konferencijos dalyvių geografija, nuo Briuselio iki Šiaulių.

Konferencijos vaizdo įrašai:

Jaunimą subūrė virtualus Makeathonas

UAB ROL Lithuania, Nord Robotics Ltd, MB „Personalo pokyčiai“, UAB „Deisima“, UAB „Solidus vox“, MB „Skruzdis“, UAB „TVC Solutions“, Šiaulių regiono Verslo moterų tinklo vadovė advokatė Vlada Buivydienė, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras atsiliepė į Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų kvietimą įsitraukti į jaunimo švietimą ir kloti pagrindą būsimam profesiniam pasirinkimui. Dvi savaites vykę virtualūs susitikimai turtino moksleivių patirtį, plėtė jų akiratį apie verslo pasaulį, įvairias veiklos sritis. Profesionalų įžvalgos, kaip pasiruošti ateities darbo rinkai bei kokių gebėjimų prireiks, kaip pagauti sėkmę, asmeninių ieškojimų patirtis neabejotinai privertė susimąstyti ne vieną jaunuolį. O besidomintiems advokato karjera - Vlados Buivydienės užduotis, kurią sėkmingai įveikusiems, laukia nauja patirtis - diena su advokatu. Virtualiuose susitikimuose su profesionalais bendravo daugiau nei 700 Šiaulių miesto moksleivių.

Profesionalai dalijosi pažangiausiomis vadybos ir technologijų žiniomis

Pakeitę formatą, seminarai verslui sulaukė didžiulio ne tik įmonių, bet ir visos Šiaulių miesto bendruomenės susidomėjimo. Visuomenėje pripažinti profesionalūs lektoriai nemokamai dalijosi naujausiomis ir pažangiausiomis mokslo, vadybos, technologijų ir kt. žiniomis. Šiauliečiai turėjo galimybę stiprinti „minkštąsias“ lyderystės kompetencijas (lektorius Dainius Peldžius), mokytis derybų strategijų ir taktikų (konsultantas Mindaugas Žebrauskas), e-komercijos (lektorius Vytautas Vorobjovas), įgyti žinių apie motyvavimo sistemas ir priemones (lektorė Laura Rimkutė), organizacijų valdymo vaidmenis ir darbuotojų vadybinius stilius (konsultantas Virginijus Kundrotas), kartu su Finansininkų klubu gilintis į 2020 m. apskaitos, mokesčių ir darbo santykių iššūkius (lektorė Jurgita Navikienė).

Reprezentacinį švietimo renginį ŠIAULIAI SMART organizavo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, iš dalies finansavo Šiaulių miesto savivaldybė. Už informacijos sklaidą, profesinį indėlį renginio organizatoriai dėkoja visoms įmonėms ir organizacijoms, padėjusioms realizuoti sumanymus.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 269 įmones, dirbančių įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Pristatome RŪMŲ NARĮ

Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums