BALTMET GROUP klasterio vystymas naujose eksporto rinkose
2017 03 16

Projekto tikslas:

didinti BALMET Group klasterio įmonių tarptautiškumą.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai pradeda įgyvendinti ES paramos lėšomis pagal priemonę Nr.03.2.1-LVPA-K-807 „Verslo klasteris LT“ finansuojamą projektą „BALTMET GROUP KLASTERIO VYSTYMAS NAUJOSE EKSPORTO RINKOSE“.

 Projekto esmė:

Lietuvos medienos ir metalo gaminių įmonėms sunku integruotis į tarptautines rinkas su nežinomu prekės ženklu, mažos ir vidutinės įmonės dėl gamybos pajėgumų stokos nepajėgia vykdyti stambių užsakymų, veikdamos individualiai įmonės yra nepajėgios optimizuoti visų produktų kūrimo ciklo grandžių, kai prekių gamybai yra reikalingos skirtingų sričių dedamosios (plastmasė, mediena, metalas, guma ir kt.), todėl nėra sukuriami didelės pridėtinės vertės produktai. Siekiant spręsti minėtas problemas ir norint pašalinti pagrindines medienos ir metalo gaminių sektoriaus įmonių konkurencingumą ribojančias priežastis bei palengvinti įsiliejimą į dideles užsienio rinkas, BALMET Group klasteris planuoja vykdyti jam priklausančių įmonių (AB „Radviliškio mašinų gamykla“, UAB „Milvaras“, UAB„Grafų baldai“, UAB „Henris“, UAB „LBI“, UAB „Joniškio baldai“, UAB „Taumona“) sinergija paremtas veiklas, nukreiptas į naujų eksporto rinkų, tarptautinių tinklų paiešką, produkcijos ir atskirų produktų pritaikymą užsienio rinkoms, naujų klientų užsienio rinkose paiešką ir kt. BALMET Group klasteryje persipina medienos ir metalo sektorių įmonės, galinčios savo pačių pagamintą lietuviškos kilmės produkciją integruoti į tokių gaminių kaip mediniai baldai su metalo konstrukcijomis, įranga medicinos, tiksliųjų ir optinių prietaisų gamybos pramonei ir pan. pridėtinės vertės kūrimo grandines.

Rezultatai:

  Tikimasi, kad inicijuojamas projektas padės spręsti BALMET Group klasterio įmonių tarptautiškumo problemas, užtikrins efektyvų medienos ir metalo gaminių įmonių dalyvavimą kiek galima pilnesnėje produkcijos vertės kūrimo grandinėje ar jos svarbiausiuose etapuose, padės populiarinti lietuviškus prekės ženklus užsienio rinkose, skatins klasterio įmonių eksporto didėjimą.Projektui būtina ES parama, nes finansavimas leis projektą įgyvendinti kompleksiškai ir platesniu mastu. Be ES paramos projektas būtų vykdomas mažesne apimtimi, kas neleistų pasiekti užsibrėžtų tikslų ir rezultatų per numatytą laikotarpį. 

Projekto įgyvendinimo laikotarpis:

2016-12-01  -  2017-11-30  
 

Projekto finansavimui skirta:

Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų suma – 291 228 Eur.


Narystė
Šiuo metu ŠPPAR jungia 231 įmonę, dirbančias įvairiose srityse. Prisijunkite prie mūsų.
Mėnesio narys


Nuomonė

Rezultatai

Parašykite mums